Kapat

Bir Ceza Hikayesi // Suzan Yılmaz Okar

11,11 TL 7,22 TL
  Tükendi
 • Ürün Kodu978-605-5029-18-0
 • Stok DurumuStok Tükendi
 • İndirim Oranı  %35
Yazar : Suzan Yılmaz Okar

Öykü ve denemeleri Karakalem, Leman, Türk Dili Dergisi ve Varlık dergilerinde yayımlanan Suzan Yılmaz Okar, Red dergisinde yazmaya devam ediyor. 

Yazarın sayfasına gitmek için >>> Suzan Yılmaz Okar

Detay
Türü: Türkçe Edebiyat / Anlatı
Yayıma Hazırlayan: Evrim Öncül
Kapak Tasarımı: Deniz Akkol
Cilt Bilgisi: Ciltsiz
Kâğıt Bilgisi: Kitap Kâğıdı
Basım Tarihi: 1. Baskı Nisan 2014
Basım Bilgisi: 2. Baskı Nisan 2014
Sayfa Sayısı: 160 s.
Kitap Boyutları: 13,5 cm x 19,5 cm
ISBN: 978-605-5029-18-0
 • Bir Ceza Hikayesi
  Suzan Yılmaz Okar

   

  Ergenekon süreci, darbecilerden hesap sorulduğu, sivilleşildiği, demokratikleşildiği yalanı üzerine kuruluydu. AKP ve Gülen Cemaati ortaklığıyla yürütülen bu davalarla düşman belirlenen herkes aynı hukuksuzluğun esiri haline getirildi. Ama sesi boğulanlar yılmadan konuştu. Haksızlığı, hukuksuzluğu, adaletsizliği anlattılar; en çok da içsesleriyle. Suzan da kendi içsesiyle “dışarıdaki” birinin “içerisini” anlatıyor; çocukluğundan bu yana geçen onca zaman içinde iktidarlar ve rejimler değişse de, hep aynı insanların aynı nedenlerle hedef alındığını gösteriyor bize. Hedef alınanlar neden hedef alındığını biliyor. Hedef alanların bilmediğini ise Suzan söylüyor bize: “Ama yine de onların bizden beklediği gibi korkuyla yaşamaya boyun eğmedik.”

  Ahmet Şık

   

  Bu kitap bir ayrılık öyküsü mü? İlk bakışta öyle denebilir. Döneme özgü kurgusal gerekçelerle dört duvar arasına kapatılmış bir adamın dışarıdaki sevgilisinin “sensizlik” öyküsü. Ama daha derininde bu bir birleşme, bir “senlilik” öyküsü. Suzan ile Baha, bu zorunlu ayrılığı yaşamaları sayesinde bu denli birleşebildiler belki de. Ayrılığın diyalektiği… Tüm zalimlikleri aşan ve aşağılayan güzelim bir diyalektik.

  Ender Helvacıoğlu

   

  Kitabı okurken Suzan'ın kelimelerini duydum, sevdiği için atan kalbini, gözlerini gördüm yeniden. Bu kitap bu ülkede insanca yaşamak isteyenlere ödetilen bedellerin kalbe ve gözlere yansımasıdır.

  Melda Onur

Kolektif Kitap © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır