Kapat

Bitmeyen Keşif DNA // Sam Kean

27,78 TL 18,06 TL
  Tükendi
 • Ürün Kodu978-605-5029-08-1
 • Stok DurumuStok Tükendi
 • İndirim Oranı  %35
Yazar : Sam Kean

Sam Kean’in kimyaya merakı çocukluk yıllarından başlıyor. Yıllarını kırık termometrelerdeki cıvaları biriktirerek geçiren Sam Kean, şimdi Washington DC’de yazar olarak hayatını sürdürüyor. Çalışmaları New York Magazine, Mental Floss ve Science’ta yayınlanan yazar, National Public Radio’da (Ulusal Halk Radyosu) “Radio Lab” (Radyo Laboratuvarı) ve “All Things Considered” (Enine Boyuna Düşünülürse) adlı programlarda yer aldı. Yazdığı ilk kitap Kayıp Kaşık ile New York Times’ın çok satanları arasına girdi. İkinci kitabı Bitmeyen Keşif DNA da çok satanlar listesine giren yazar, bilim kadar keşiflerin ve kâşiflerin hikâyelerinden hoşlanıyor, hatta belki de daha fazla...

Yazarın sayfasına gitmek için >>> Sam Kean

Detay
Türkçesi: Berna Kılınçer
Türü: Bilim
Yayıma Hazırlayan: Ezgi Kardelen
Kapak Tasarımı: Deniz Akkol
Cilt Bilgisi: Ciltsiz
Kâğıt Bilgisi: Kitap Kâğıdı
Basım Tarihi: Şubat 2014
Basım Bilgisi: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 384 s.
Kitap Boyutları:15 cm x 21,5 cm
ISBN: 978-605-5029-08-1
 • Bitmeyen Keşif DNA – Genetik Şifremizle Yazılan Aşk, Savaş ve Deha Hikayeleri
  Sam Kean

   

  Bizi biz yapan, hem insan türüne hem de kişisel benliğimize dair pek çok bilgi ve sırrı barındıran DNA tam olarak nedir? Genetik alanındaki çalışmalar nasıl başladı, nasıl ilerledi ve nasıl sürüyor? DNA’yı her yönüyle anlamayı başardık mı? Peki anladığımız kadarıyla DNA bize ne söylüyor? Ve bu bilgiyle ne yapabiliriz?

   

  Sam Kean, hem DNA’mızın hem de onu inceleyen genetiğin ilgi çekici geçmişini oldukça sade ve bir o kadar da eğlenceli bir üslupla anlatıyor. Kedi sevgimizin genetikle ilgisini, beyin büyüklüğünün zekâyla bağlantısını, insanın dil yeteneğinin genetik kökenlerini ya da neden kutup ayısı karaciğeri yemememiz gerektiğini oldukça ilginç örneklerle anlatan Bitmeyen Keşif DNA, genetiğin tarihini ve DNA’nın gizemlerini gözler önüne seriyor.

   

  “Çıkış yaptığı çoksatan kitabı Kayıp Kaşık’ta olduğu gibi Sam Kean okuyuculara bilimin başka bir yüzünü gösteriyor... Nükteli yazım tarzı ve büyüleyici anekdotlarıyla, Kean’in kitabını okumak bir zevk.”

  Publisher’s Weekly

Kolektif Kitap © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır