Kapat

Grafik Kanon - Cilt 3 // Russ Kick

150,00 TL 97,50 TL
  Tükendi
 • Ürün Kodu9786055029012
 • Stok DurumuStok Tükendi
 • İndirim Oranı  %35
Yazar : Russ Kick

Russ Kick, You Are Being Lied To (Kandırılıyorsunuz) ve Everything You Know is Wrong (Bildiğiniz Her Şey Yanlış) gibi çoksatan antolojilerin editörüdür. The New York Times ondan “bilgi arkeoloğu”, Details dergisi “Rönesans adamı”, Utne Reader ise “Dünyanızı Değiştiren 50 Öngörülü İnsan”dan biri diye bahseder. Kick, Nashville ve Tucson’da yaşamaktadır.

Yazarın sayfasına gitmek için >>> Russ Kick

Detay
Türkçesi: Özlem Yüksel, Nurcan Başer, Elif Ersavcı, Bilge Ceren Şekerciler, Selin Siral, Serpil Işıldar, Akın Terzi, Sinan Okan, Güçsal Pusar, Murat Özbank, Şahan Nuhoğlu
Türü: Dünya Edebiyatı - Çizgi Roman
Sanat / Grafik - İllüstrasyon
Yayıma Hazırlayan: Evrim Öncül
Kapak Tasarımı: Deniz Akkol
Cilt Bilgisi: Ciltli
Kağıt Bilgisi: 1. Hamur, Renkli
Basım Tarihi: Kasım 2013
Basım Bilgisi: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 565 s.
Kitap Boyutları: 21,5 cm x 27,5 cm
ISBN: 978-605-5029-01-2
 • Grafik Kanon - Cilt 3 - : Karanlığın Yüreği’nden Hemingway ve Tükenmeyen Nükte’ye
  Russ Kick

  Efsanevi grafik sanatçıları ve illüstratörler ile Dünya edebiyatının öne çıkan eserleri bir arada!

  Gılgamış destanı'ndan Shakespeare ve tehlikeli ilişkiler'e

  "Çizgi roman standartlarını yükselteceğe benziyor!"
  Library Journal

  "Gılgamış Destanı'yla başlayan... bu kitap fazlasıyla ince zeka, güzellik, toplumsal eleştiri ve şaşırtmaca barındırıyor."
  Kirkus Reviews

  "Yılın grafik edebiyat olayı!"
  Publisher's Weekly

  Okurlara hem görsel hem de edebi bir şölen sunan, görkemli ve eşi benzeri olmayan ÜÇ CİLTlik GRAFİK KANON'da dünyanın öne çıkan 190 EDEBİYAT ESERİ 130'DAN FAZLA SANATÇI tarafından yorumlanıyor.

  Çizgi roman severlerin dünyanın önemli illüstratörlerinin işlerini bir arada bulacağı, edebiyat severlerin ise klasik metinlerin çizgilerle buluşmasından mest olacağı ve belki de şimdiye dek fazla haşır neşir olmadıkları çizgi romanlara ilgilerinin artacağı bu yaratımın 1. Cilt'i bizi dünya edebiyatının ilk örnekleriyle görsel bir yolculuğa çıkarıyor. Yalnızca aşina olduğumuz değil, belki de ismini ilk kez duyduğumuz eserlerin çizgilerle dansı insana bambaşka bir bakış açısı sunuyor.

  Gılgamış Destanı, İlyada, Gareth Hinds'in suluboya çalışması Odysseia, Aeneis, Beowulf ve 1001 Gece Masalları'na ek olarak sonraki döneme ait İlahi Komedya ve Canterbury Masalları (her ikisi de Seymour Chwast'ın kaleminden) ile Yitik Cennet gibi edebiyat tarihinin en büyük destanlarının yanı sıra Antik Yunan'dan çıkmış iki önemli tiyatro oyunu olan Euripides'in trajedisi Medea ve Aristofanes'in müstehcen komedisi Lysistrata'nın göz kamaştırıcı uyarlamaları bu sanatsal/edebi şölenin konuklarından.

  Daniel ve Ester kitapları, Rick Geary'nin Vahiy Kitabı uyarlaması, Dao de Jing, Mevlana'nın Yedi Öğüt'ü, Mayaların kutsal kitabı Popol Vuh gibi dünya dinlerinin edebiyatının yanı sıra Doğu kanonunun önemli yapıtlarından Genji'nin Hikayesi, Hagoromo, Sharon Rudahl'ın uyarladığı ve Çin edebiyatının altın çağına ait üç şiir ve Tibet Ölüler Kitabı da bu külliyata dahil.

  Shakespeare'in en önemli yapıtlarından Kral Lear, Bir Yaz Gecesi Rüyası ve iki sonesi, Platon'un Şölen'i, Gulliver'in Gezileri, Candide, Kadın Hakları için Bir Savunma, Rönesans dönemine ait aşk ve tutku şiirleri ile efsanevi Will Eisner'ın Don Quijote uyarlaması da burada. Bir Kızılderili halk masalı, İnka oyunu, Sappho'nun şiirlerinden parçalar, Benjamin Franklin'in denemeleri, Robert Crumb'ın pek fazla bilinmeyen, felsefi tartışmalar ve kaba saba zamparalıklarla dolu Londra Günlüğü uyarlaması, Abelard ile Heloise'in aşk mektupları, Molly Crabapple'ın resimlediği Tehlikeli İlişkiler ve daha fazlası şölenin diğer konukları arasında.
  Russ Kick editörlüğündeki Grafik Kanon'un 2. Cilt'i Bronte Kardeşler'den Dorian Gray'in Portesi'ne, 3. Cilt'i ise Joseph Conrad'ın Karanlığın Yüreği adlı romanından Hemingway'e ve David Foster Wallace'ın Infinite Jest'ine kadar uzanıyor.

Kolektif Kitap © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır