Kapat

Hava Durumu Dedektifi // Michael Erb

14,82 TL 9,63 TL
  Tükendi
 • Ürün Kodu9786055029074
 • Stok DurumuStok Tükendi
 • İndirim Oranı  %35
Yazar : Michael Erb

Michael Erb, Kuzey Carolina’daki evinin penceresinden gökyüzünü izlerken hava olaylarına tutkulu bir aşk duymaya başladı. Şimdilerde geçmişteki iklimleri araştırarak gelecekte neler olabileceğine kafa patlatıyor. Rutgers Üniversitesi’ndeki muhteşem bilim insanları da ona bu macerasında yardımcı oluyorlar. Sahildeki Fırtına Michael’ın ilk kitabı, ama Henry, Rachel ve Kelvin’in dahil olduğu daha nice hikâyeler olacak.

Yazarın sayfasına gitmek için >>> Michael Erb

Detay
Türkçesi: Burcu Arman
Türü: Çocuk 9+ / Macera
Yayıma Hazırlayan: Ezgi Kardelen
Kapak Tasarımı: Kolektif Tasarım
Cilt Bilgisi: Ciltsiz
Kağıt Bilgisi: Kitap Kâğıdı
Basım Tarihi: Ocak 2014
Basım Bilgisi: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 240 s.
Kitap Boyutları: 14,5 cm x 21,5 cm
ISBN: 978-605-5029-07-4
 • Hava Durumu Dedektifi Kelvin McCloud ve Sahildeki Fırtına
  Michael Erb

   

  Gecenin bir yarısı kapılarına bırakılan gizemli bir notun ardından, hava durumu dedektifi Kelvin McCloud ve yeğeni Henry Alabaster küçük bir sahil kasabasına gider. Kasabanın zengin bankacılarından biri, bir dolu fırtınasının ardından evinin bahçesinde ölü bulunmuştur. Herkesin düşündüğünün aksine, dayıyla yeğen ipuçlarını takip ettikçe bankacının dolu taneleri yüzünden ölmediğine gitgide daha çok inanırlar. Bu araştırmada kendilerine, sahil kasabasında ailesiyle tatil yapan meraklı ve gözü pek Rachel da katılır. Çocuklar Kelvin’e yardım ederken, bir yandan da “Gökyüzü neden mavidir? Güneş batarken gökyüzü neden kızıllaşır? Alçak basınç nedir? Yağmur, kar, dolu nasıl oluşur? İklimler nedir?” gibi soruların cevaplarını da öğrenirler.

   

  Hava Durumu Dedektifi Kelvin McCloud ve Sahildeki Fırtına gizemli bir olayla bilimi bir araya getirerek hem öğretici hem de eğlenceli bir okuma vaat ediyor.

   

  Okuma parçasını incelemek için >>>

Kolektif Kitap © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır