top of page
Albert Amca ile Maceralar Set // (3 Kitap)
 • Albert Amca ile Maceralar Set // (3 Kitap)

  Stok kodu: 9786052205204

  Albert Amca Dizisi

   

  Deneyimli pedagog, fizikçi ve yazar Russell Stannard “Albert Amca” dizisiyle, Einstein’ın karmaşık teorilerini, ışık hızı ve görelilik gibi önemli kavramları ustalıklı, anlaşılır, eğlenceli bir dille aktarırken, karmaşık bilimsel gerçeklerin gündelik örnekler üzerinden kolaylıkla anlaşılmasını sağlıyor.

   

  Stannard, Einstein’ın bilime sağladığı büyük katkıların yanı sıra, ünlü biliminsanının sıradışı, renkli ve alçakgönüllü karakterini de sayfalara yansıtıyor. Kitapta her soruyu sabırla cevaplayan, denemekten asla korkmayan, çocuklara ve gençlere bunun önemini anlatan bir Einstein’la karşılaşıyoruz.

   

  Albert Amca Dizisi 1: Albert Amca ile Zaman ve Uzay

  Albert Amca üçlemesinin ilk kitabı Zaman ve Uzay’da Albert Einstein ile meraklı yeğeni Gedanken’in “düşünce” deneyleri gerçeğe ve her bilimsel gerçek de heyecan dolu bir serüvene dönüşüyor. Kitap uzaybilimle yeni tanışan her yaştan okuru etkileyecek türden.

  İkilinin bu kitapta cevabını aradıkları sorulardan bazıları şunlar:

   

  Işık hızını geçmek mümkün mü?

  Şişmanlamadan nasıl kilo alırız?

  Nasıl sonsuza kadar yaşayabilir ve bunun farkında olmayız?

  Niçin bazen hareket edenin biz mi yoksa yanımızdaki araba mı olduğunu anlayamayız?

   

  Albert Amca Dizisi 2: Albert Amca ile Kara Delikler

  Albert Amca dizisinin ikinci kitabı Kara Delikler’de Einstein ve yeğeni Gedanken düşünce balonunun bilinmeyen ve olağanüstü dünyasına adım atıyorlar. Görevleriyse her şeyi yutan kara deliklerin gizemini çözmek. Peki bu gizemi böcekleri inceleyerek çözebilirler mi?

   

  Einstein’in seksen yıldan uzun zaman önce yayımladığı ve modern fiziğin yapıtaşlarından görelilik kuramı, Stannard’ın eğlenceli anlatımıyla heyecan dolu bir serüvene dönüşüyor. İşte bu kitapta cevabını aradığımız bazı sorular:

   

  Kütleçekim nedir? Ne işe yarar?

  Ay’da kütleçekimin olmadığını da kim söyledi?!

  Uzayı titrek bir jöleye benzetebilir miyiz?

  Ebeveynlerimizden daha yaşlı olabilir miyiz?

  Uzay neden çarpıktır?

  Büyük Patlama’da patlayan tam olarak neydi? VE KİM NİYE PATLATTI?

  Bir böcek evrenin gizemini çözebilir mi?

   

  Albert Amca Dizisi 3: Albert Amca ile Kuantum Macerası

  Albert Amca dizisinin üçüncü kitabı Kuantum Macerası’nda Gedanken,  Albert Amca’sının düşünce balonuyla bu kez Harikalar Diyarına gidiyor. Zıplayan kuarklar, elektronlar, moleküllerle tanıştığı bu diyarda Gedanken, Baş Bilimci Beyaz Tavşan’la kuantum fiziğinin gizemini çözebilecek mi? Albert Einstein ve yeğeni Gedanken’in merak ve hayal gücüyle dolu dünyalarına katılan bu tuhaf karakterlerle kuantum hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!

  İşte bu kitapta cevabını aradığımız bazı sorular:

   

  Atom, molekül ve elektron gerçekten var mı?

  Elektron dalga mıdır yoksa parçacık mı? Ve bunu bilmek ne işimize yarar?

  Işık nasıl yayılır?

  Belirsizlik ilkesi nedir? Gelecek gerçekten belirsiz midir?

  Bir şeye bakmadığımızda onun yerinden nasıl emin olabiliriz, mesela Dünya’nın?

  • Emeritus profesör Russell Stannard Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yüksek enerji nükleer fiziği konusunda araştırmalar yaptı. Templeton UK proje ödülüne hak kazandı ve Princeton Theological Theory Center’da (Teoloji Araştırma Merkezi) konuk araştırmacı olarak çalıştı. Fiziğe yaptığı katkıları ve bilimi yaygınlaştırma çabaları sebebiyle Kraliyet Onur Nişanı’na layık görüldü. Evli ve yedi çocuk babası yazar, Einstein’ın teorilerini keşfettiği ilk anın heyecanını dün gibi hatırlıyor ve yeni nesillere aktarmak için canla başla çalışıyor. Kitapları yirmiye yakın dile çevrilmiş, Albert Amca ile Uzay ve Zaman kitabı Science ve Whitbred ödüllerinin finalistleri arasına girmiştir.

  420,00₺ Normal Fiyat
  273,00₺İndirimli Fiyat

  Diğer Kitaplarımız