Kapat

Köpek ve Yıldızlar // Peter Heller

18,52 TL 12,04 TL
  Tükendi
 • Ürün Kodu9786058611900
 • Stok DurumuStok Tükendi
 • İndirim Oranı  %35
Yazar : Peter Heller

Peter Heller New York’ta doğup büyüdü. Darhtmouth Koleji’nden mezun olduktan sonra Iowa Üniversitesi Yazarlık Atölyesi’nde eğitim aldı. Ödüllü bir macera yazarı olan Heller, Outside, Men’s Journal, National Geographic Adventure ve Bloomberg Businessweek dergilerine düzenli olarak makale yazıyor. Köpek ve Yıldızlar, daha önce kurgudışı dört macera kitabı kaleme almış yazarın ilk romanı. Heller eşiyle birlikte Denver’da yaşıyor.

Yazarın sayfasına gitmek için >>> Peter Heller

Detay
Türkçesi: İlke Doğan
Türü: Gençlik Edebiyatı / Roman
Yayıma Hazırlayan: Evrim Öncül
Son Okuma: Elif Ersavcı
Kapak Tasarımı: Deniz Akkol
Cilt Bilgisi: Ciltsiz
Kağıt Bilgisi: Kitap Kâğıdı
Basım Tarihi: Eylül 2013
Basım Bilgisi: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 288 s.
Kitap Boyutları: 15 cm x 21,5 cm
ISBN: 978-605-86119-0-0
 • Köpek ve Yıldızlar
  Peter Heller

   

  Dünyayı kasıp kavuran büyük bir grip salgını sonrasında karısını, arkadaşlarını, tanıdığı herkesi kaybeden Hig küçük bir havaalanı hangarında köpeğiyle yaşamaktadır. Tek komşusu insanlardan hazzetmeyen silah delisi Bangley adında bir adamdır. Günlerini uçağına binip etrafı kolaçan ederek, dünya hâlâ bildiğimiz dünyaymış gibi dağlara çıkıp balık tutarak geçiren Hig bir gün uçağın telsizinden bir çağrı duyar. Havaalanının ötesinde şimdiki yaşamından çok daha iyi bir şeyler olduğu umuduyla dolar kalbi. Ve büyük bir risk alıp dönüşü olmayan bir noktaya doğru yola çıkar.

   

  Kayıplarla dolu bir dünyada, tüm olanaksızlıklara rağmen aşkı, güzelliği ve yakınlığı yeniden keşfetmek için her şeyini tehlikeye atmaya hazır bir pilotun, hem savaşçı hem de hayalperest bir adamın ağzından anlatılanKöpek ve Yıldızlar insan olmanın anlamı üstüne nefes kesici bir roman.

   

  “Heller şiirsel üslubuyla kalp kırıklıklarını, travmayı ve çatışmaları yenilgiye uğratan umudu betimliyor ilk romanında.”

  –Library Journal

   

  “Heller romanın başından sonuna kadar yoğun bir aksiyonun ve insanı derinden etkileyen bir duygusallığın peşinde sürüklüyor okuru.”

  –Publishers Weekly

   

  Okuma parçasını incelemek için >>>

Kolektif Kitap © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır