Kapat


Hayvan Çalışmalarına İnsansonrası Yaklaşım // 

A Posthuman Approach to Animal Studies

Konuşmacılar:

- Oxana Timofeeva, European University 

  ("Hayvanların Tarihi"nin yazarı)

- Eylül Alnıaçık, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

 

25 Mayıs Cumartesi // 15.00 - 16.30 // SALT Galata

Etkinlik dili Türkçe ve İngilizce olup simultane çeviri yapılacaktır.

 

Katılım formu için: http://bit.ly/panel-form

 

 

Hayvanların Tarihi kitabımızın yazarı Oxana Timofeeva ile MGSÜ'den Eylül Alnıaçık insansonrası bir yaklaşımla felsefede hayvan meselesini ele alacakları bir panel gerçekleştirecekler. 

Hayvan çalışmaları alanındaki güncel tartışmalara katkı sağlayacağına inandığımız etkinliğe tüm ilgilileri bekliyoruz.

 

Oxana Timofeeva

St. Petersburg’daki European University’nin Siyaset Bilimi ve Sosyoloji Bölümü’nde doçent olarak görev yapmaktadır, ayrıca Rus Akademisi Felsefe Enstitüsü’nde araştırma görevlisi ve Chto Delat adlı sanat grubunun üyesidir. Odaklandığı başlıca alanlar hayvan çalışmaları, cinsellik, eleştirel kuram, Marksizm ve doğa felsefesidir. Introduction to Erotical Philosophy of Georges Bataille adlı kitabının yanı sıra yayımlanmış pek çok makalesi vardır.

 

Eylül Alnıaçık

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü'nde doktora çalışmasına devam etmektedir. Doktora tezini, insanmerkezcilik sonrası yaklaşımların sunabileceği imkânlar üzerine yazıyor; bu minvalde insan-hayvan arasındaki ilişkilerin tarihsel ve mekânsal dönüşümleriyle ilgileniyor.

 

Kitapla ilgili detaylı bilgi ve kitaptan okuma parçası için sitemizi ziyaret edebilirsiniz: www.kolektifkitap.com/hayvanlarin-tarihi-oxana-timofeeva

Kolektif Kitap © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır