Kapat

Türkiye Medyasını Anlamak // Ekmel Geçer

18,52 TL 12,04 TL
  Tükendi
 • Ürün Kodu9786055029036
 • Stok DurumuStok Tükendi
 • İndirim Oranı  %35
Yazar : Ekmel Geçer

Ekmel Geçer, 2004 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmasının ardından Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Türkiye’de Popüler Kültür ve Medya” teziyle Mastır derecesi aldı.

Bir süre özel sektörde iletişim departmanlarında çalıştıktan sonra “medya ve iletişim” çalışmaları için İngiltere’ye gitti. 2009 yılında Leicester Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünde “Siyasal İletişim” teziyle ikinci yüksek lisans derecesini alan Geçer, şu sıralar Loughborough Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü’nde “Türkiye’de Medya ve Demokrasi” adlı doktora tezinin sonlandırmak üzeredir.

Aynı zamanda “bağımsız gazetecilik” yapan Ekmel Geçer’in haber ve yazıları Radikal, Star, Taraf, Today’s Zaman, Zaman ve Leicester Mercury (İngiltere) gibi gazetelerde ve haber sitelerinde; makaleleri ve şiirleri Türkiye’deki birçok dergide yayımlandı. BBC başta olmak üzere çeşitli radyo ve TV programlarına da katılımcı olarak iştirak eden Ekmel Geçer, akademik ilgi alanları olan siyasal iletişim, haber sosyolojisi, gazetecilik, halkla ilişkiler, medya ve demokrasi konularında Belçika, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, İspanya, İsveç, Portekiz, İtalya gibi birçok ülkede konferanslar verdi.

Yazarın Medya ve Popüler Kültür: Diziler, Televizyon ve Toplum isimli yayımlanmış bir çalışması da mevcuttur. Geçer; şimdilerde İngiltere’de yayımlanacak olan Changing Trends in Political Communication in Turkey: The AKP Case [Türkiye’de Değişen Siyasal İletişim Trendleri: AK Parti Örneği] kitabı üzerinde çalışmaktadır.

Yazarın sayfasına gitmek için >>> Ekmel Geçer

Detay
Türü: İnceleme-Araştırma
Yayıma Hazırlayan: Murat Oğurlu
Kapak Tasarımı: Deniz Akkol
Son Okuma: Yusuf Zeybekoğlu
Cilt Bilgisi: Ciltsiz
Kâğıt Bilgisi: Kitap Kâğıdı
Basım Tarihi: Kasım 2013
Basım Bilgisi: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 336 s.
Kitap Boyutları: 15 cm x 21,5 cm
ISBN: 978-605-5029-03-6
 • Türkiye Medyasını Anlamak - Demokratik Bir Yapı Mümkü mü? - İletişim Dünyasının 46 Önemli İsmiyle Söyleşiler
  Ekmel Geçer

   

  Bugün Türkiye medyasına yöneltilen eleştiriler sadece yakın zamanda ortaya çıkan sosyopolitik ve ekonomik sorunlardan kaynaklanmıyor. Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren otosansür, politik baskılar ve toplumsal aydınlanmadaki pasifliği gibi çok çeşitli eleştirilere maruz kalmış olan medyanın, özellikle son dönemde daha da fazla eleştirilmesi tesadüf değildir. Eleştiriler genel olarak medyanın kendisine yönelik baskılara yeterli direnişi göstermemesi temelinde dillendirilse de; medya sahipliği, gazetecilerin özlük ve sendikal hakları, kültürel çeşitliliği yansıtma konusundaki isteksizlik ve milliyetçiliğin yeniden üretimi gibi, Türkiye medyasının iç dinamiklerine ait problemlerin varlığı da vurgulanıyor.

   

  Türkiye Medyasını Anlamakbu tartışmalar bağlamında, yaygın medya temsilcileri, akademisyenler, politikacılar ve sivil toplum kuruluşları mensuplarına yöneltilen sorularla “Türkiye’de demokrasinin gelişimine katkı sağlayacak bir gazetecilik ve basın anlayışı geliştirmek mümkün olacak mıdır?” sorusuna cevap arıyor.

   

  Ahmet Faruk Ünsal

  Abdurrahman Kurt

  Adem Yavuz Arslan

  Alper Görmüş

  Altan Tan

  Amed Dicle

  Cengiz Çandar

  Dilek Kurban

  Edibe Sözen

  Eren Keskin

  Erol Önderoğlu

  Ertuğrul Özkök

  Esra Arsan

  Faruk Balıkçı

  Fatih Altaylı

  Fethullah Kırşan

  Güray Öz

  Haluk Şahin

  Hasan Cemal

  Hüseyin Çelik

  İbrahim Aydın

  Joost Lagendijk

  Leyla Ayaz

  Mehmet Ali Birand

  Mehmet Baransu

  Mehmet Bekâroğlu

  Mehmet Kamış

  Mehmet Kaya

  Mümtazer Türköne

  Mustafa Karaalioğlu

  Namık Durukan

  Nuray Mert

  Nuri Gürgür

  Öztürk Türkdoğan

  Ragıp Duran

  Remzi Ketenci

  Ruhsar Demirel

  Ruşen Çakır

  Sezgin Tanrıkulu

  Tansel Çölaşan

  Tarık Tavadoğlu

  Turan Özlü

  Ümit Özdağ

  Ümit Sezgin

  Veli Toprak

  Yavuz Baydar

   

  Okuma parçasını incelemek için >>>

Kolektif Kitap © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır