Kapat

Yaşama Tutunmak İçin Nedenler // Matt Haig

15,44 TL 10,03 TL
  Tükendi
 • Ürün Kodu9786055029463
 • Stok DurumuStok Tükendi
 • İndirim Oranı  %35
Yazar : Matt Haig

Matt Haig 1975’te dünyaya geldi. Hem yetişkinler hem de çocuklar için romanlar kaleme alan yazar şimdilerde eşi ve iki çocuğuyla birlikte New York’ta yaşıyor ve yeni projeler üzerinde çalışıyor. 

Yazarın sayfasına gitmek için >>> Matt Haig

Detay
Türkçesi: M. Salih Kurt
Türü: Anlatı
Yayıma Hazırlayan: Cihan Kara
Kapak Tasarımı: Kolektif Tasarım
Cilt Bilgisi: Ciltsiz
Kâğıt Bilgisi: Kitap Kâğıdı
Basım Tarihi: 1. Baskı Kasım 2015
Basım Bilgisi: 2. Baskı Kasım 2015
Sayfa Sayısı: 224 s.
Kitap Boyutları: 13,5 cm x 19,5 cm
ISBN No: 978-605-5029-46-3
 • Yaşama Tutunmak İçin Nedenler
  Matt Haig

   

  Hissedilen ve hissedilmesi beklenen duygulara sıkışmış insanlara yalnız olmadıklarını hatırlatan Yaşama Tutunmak İçin Nedenler, kişisel bir hastalık öyküsü üzerinden toplumsal rahatsızlıklara işaret eden bir anlatı.

   

  Matt Haig, depresyonla ışığını yitirmiş kaygı dolu kişisel tarihini yazarak, bizi zihnin iç karartıcı odalarından yavaş adımlarla çıkmaya davet ediyor. İyi hissetmeye ihtimal vermeyenlere, her şeyin daha da kötüleşebileceğinden korkanlara daha iyi hissetmenin ve daha çok sevmenin ihtimalini sunuyor.

   

  “Depresyon, duygu ve düşüncenin bir nevi kuantum fiziği sayılır. Normalde üstünü örttüğünüz ne varsa açığa çıkarırken, sizi ve bildiğiniz her şeyi ortaya döker. Sadece evrenden ya da Carl Sagan’ın deyişiyle ‘yıldız tozu’ndan oluşmakla kalmayıp, onun kadar karmaşığızdır da. Evrimsel psikologlar haklıdır belki: Kozmostan haberdar ilk tür olmanın bedelini, evren dolusu karanlığı hissederek ödüyoruzdur.”

   

  Okuma parçasını incelemek için >>>

Kolektif Kitap © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır