top of page
Mavibent // Maggie Nelson

Mavibent // Maggie Nelson

Stok kodu: 9786055029791

Mavibent

Maggie Nelson

 

“Elbette, diye düşünüyorum, parıldayan körfeze efkârla bakarak.

Ezelden beri biliyordum. Dünyanın kalbi mavi.”

 

Bireysel ıstırabın, aşkın ve ufkun mavi sınırlarında gezinen bir içsel kâşif Maggie Nelson. Bu kitabıyla şiirsel, felsefi, cüretkâr anlatının kilometre taşlarından birini ruhumuzun mavi odalarına bırakıyor.

Mavibent Johann Wolfgang von Goethe, Yves Klein, Leonard Cohen, Joni Mitchell ve Billie Holiday gibi pek çok mavi ruha da misafir olarak melankoli, inanç, alkol, hasretlik ve arzunun arasında yol alıyor. Nelson mavi renge yaşam boyu takıntısının izinde hem bireysel hem de evrensel acıların, matemin ve hüznün haritasını çıkarıyor, orada gizli estetik güzelliğe adım adım, bent bent ulaşıyor.

 

“Bir renge âşık oldum işte, bahsi geçen renk mavi; büyülenmişim, önce kapılmaya sonra da kurtulmaya çalıştığım bir büyüye tutulmuşum gibi.”

  • Amerikalı şair, sanat eleştirmeni, öğretim üyesi Maggie Nelson aralarında National Book Critics Circle Eleştiri Ödülü’nü alan The Argonauts (2015) ve New York Times Yılın Dikkate Değer Kitapları listesine giren The Art of Cruelty: A Reckoning’in (2011) yer aldığı beş kurmaca dışı kitap kaleme almıştır. Ayrıca dört şiir kitabı bulun­maktadır. Şimdilerde Güney California Üniversitesi’nde İngilizce profesörü olarak eğitim veren yazar, Los Angeles’ta yaşamaktadır.

     

125,00₺ Normal Fiyat
81,25₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız