top of page
Aeneis // Publius Vergilius Maro

Aeneis // Publius Vergilius Maro

Stok kodu: 9786052205389

Çocuklar ve Gençler İçin Destanlar

Aeneis // Publius Vergilius Maro

 

Aeneis’te Troya Savaşı’nı sağ salim atlatan Aeneas’ın yurdundan ayrılıp İtalya topraklarına yaptığı yolculuk ve oraya vardıktan sonra Latinlerle girdiği savaş anlatılır. Aeneas Harpyler, Kikloplar ve deniz canavarları gibi efsanevi yaratıklarla karşılaşır, ölüler ülkesine iner ama en büyük mücadeleyi insanlara karşı verecektir. Yunan şair Homeros’un İlyada ve Odysseia’sından bazı mitolojik öğelerin de yer aldığı bu eser aynı zamanda Roma İmparatorluğu’nun temellerinin atılışının destanıdır.

 

Dünya üzerinde her toplum zaman içinde kendi tarihini, inançlarını ve değerlerini ele alan sözlü ve yazılı anlatılar yaratmıştır. Bu büyük anlatılar iyi-kötü, doğru-yanlış, cesaret-korku, sevgi-nefret, yaşam-ölüm gibi zıtlıklara dair izler barındırır ve gücünü, kalıcığını bu zıtlıklar arasındaki çekişmelerden alır. Binlerce yıldır okunan, modern edebiyatı derinden etkilemiş destanlar bunların en önemli örnekleridir. Çocuklar ve Gençler İçin Destanlar'da, çocuk ve gençler için uyarlanmış, çizimlerle zenginleştirilmiş destanları okurlarıyla buluşturuyoruz.

 • PUBLIUS VERGILIUS MARO

  Vergilius milattan önce 70 yılında dünyaya gelmiş Romalı bir şairdir. Üç büyük eser yaratmıştır. Son eseri Aeneis’te, mitolojik öğelerden yararlanarak Troyalı Aeneas’ın İtalya topraklarına yolculuğunu ve sonrasında yaşanan savaşı anlatır.

   

  ROSA NAVARRO DURÁN

  Rosa Navarro Durán dilbilimcidir ve Barcelona Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünde profesör olarak görev yapmaktadır. Aralarında İlyada, Odysseia, Aeneis, Don Quijote, Romeo ve Juliet’in de bulunduğu pek çok klasiği çocuk ve genç okurlar için uyarlamıştır.

   

  FRANCESC ROVİRA

  Francesc Rovira 1958’de Barcelona’da altı çocuklu bir ailenin dördüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Yetiştiği kalabalık evdeki coşku ve hareketlilik sonraki yıllarda resimlerine yansıdı. Bugüne dek 350’den fazla kitap resimledi.

 • Özgün Adı: La Eneida contada a los niños

  Uyarlayan: Rosa Navarro Durán

  Resimleyen: Francesc Rovira

  İspanyolca aslından çeviren: Saliha Nilüfer, 2018

  Yayıma Hazırlayan: Evrim Öncül

  Sayfa Düzeni: Semih Büyükkurt

  Kapak Görseli: Francesc Rovira

  Kapak Tasarımı: Kolektif Tasarım

  203 sayfa, 1. Baskı, 13,5x19,5

  Haziran 2019, İstanbul

  ISBN: 978-605-2205-38-9

  Yaş Grubu: 11+

162,00₺ Normal Fiyat
105,30₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız