top of page
İlk Filmim // Stephen Lowenstein

İlk Filmim // Stephen Lowenstein

Stok kodu: 9786055029234

İlk Filmim - Yirmi Ünlü Yönetmen İlk Filmini Anlatıyor

Stephen Lowenstein

 

Aralarında Neil Jordan, Gary Oldman, Steve Buscemi, Coen Biraderler, Ang Lee, Kevin Smith, Oliver Stone, Ken Loach, Mike Leigh, Pedro Almodóvar gibi isimlerin olduğu yirmi yönetmen ilk uzun metraj filminin serüvenini en ince ayrıntısına kadar anlatıyor İlk Filmim’de. Senaryo yazımından finansman bulmaya, oyuncu seçiminden film ekibini toplamaya, çekimden kurguya, filmin satışından gösterime girmesine kadar film yapımının bu uzun ve meşakkatli yolunu büyük bir açık yüreklilikle göz önüne seriyorlar.

 

Stephen Lowenstein’ın gerçekleştirdiği röportajlarda yalnızca film endüstrisinin dinamiklerine değil, yönetmenlerin bu şahsi yolculuklarında yaşadıkları sıkıntılara, acılara, aldıkları derslere ve zor kararlara da göz atma şansı buluyor okur.

 

“Bir şeyi ilk kez yapacak olanlara evet diyenlere, hayır diyenlerden çok daha ender rastlanır. Onlara duyduğum minnettarlık adına, bu kitabı ataletin çekiciliğine direnmeyi başaranlara ve hangi alanda olursa olsun, yaptığı işte yeni, acemi olanlara ilk kez şans tanıyanlara ithaf ediyorum.”

 

JOEL ve ETHAN COEN

TOM DICILLO

ALLISON ANDERS

KEVIN SMITH

STEPHEN FREARS

KEN LOACH

MIKE LEIGH

BERTRAND TAVERNIER

BARRY LEVINSON

OLIVER STONE

NEIL JORDAN

ANTHONY MINGHELLA

MIRA NAIR

MIKE FIGGIS

PEDRO ALMODÓVAR

STEVE BUSCEMI

GARY OLDMAN

ANG LEE

PAUL JOHN HOGAN

JAMES MANGOLD

  • Stephen Lowenstein Channel 4, ITV ve BBC’de yayınlanan belgesellerde görev aldı. Büyük takdir toplayan iki kısa film yaptı. Şimdilerde Londra’da yaşıyor.

     

Diğer Kitaplarımız