top of page
Maximilian Ponder’ın Muteber Beyni // J. W. Ironmonger

Maximilian Ponder’ın Muteber Beyni // J. W. Ironmonger

Stok kodu: 9786056355950

Maximilian Ponder’ın Muteber Beyni

J. W. Ironmonger

 

“Bir bakıma, eminim Max de böyle derdi, ortada bir başlangıç yok. Sadece Büyük Patlama, doğa yasalarının müthiş rastlantılarıyla ortaya çıkan, durmaksızın genişleyen bir evren, evrenin içinde

soğuyan gezegenler ve atmosferler ve ilkel çorba ve nihayetinde doğal seçilimim akıl almaz şartları sonucu varlığa gelen sen, ben ve açılıp kapanan ceviz masada ölü ölü yatan Max Ponder var belki de. İşte hikâye bu, derdi Max sanki detaylar onu hiç rahatsız etmezmiş gibi. Ediyordu halbuki. Kafayı detaylarla bozmuştu.”

 

Maximilian Ponder, her anısını kaydetmek amacıyla otuz yıl boyunca hayattan elini ayağını çeker. Ama şimdi, insan zihninin haritasını çıkarmaya yardım edecek defterler ve günlüklerden oluşan başyapıtı Katalog’un ortasında ölü halde yatmaktadır. Ancak arkadaşı Adam Last’ın polisi arayıp Max’in öldüğünü haber vermeden önce, projenin tamamlanabilmesi adına yerine getirmesi gereken korkunç bir görevi vardır.

 

Maximilian Ponder’ın Muteber Beyni, insan zihnini ve anıları anlamak için ömür boyu süren bir arayışa ve hayata dair etkileyici bir roman...

 

2012 Costa İlk Roman Ödülü adayı

2012 The Guardian “Not The Booker” Ödülü adayı

  • J. W. Ironmonger Doğu Afrika’da doğup büyüdü. Zooloji doktorası yaptı, hatta bir zamanlar tatlı su sülükleri konusunda uzmandı. Ironmonger The Good Zoo Guide kitabını yazdı, takımıyla birlikte Shakespeare’i hızlı okuma alanında dünya rekoru kırdı ve yüz sterlinlik bir külüstürle Büyük Sahra’yı geçti. Günümüzde karısı Sue’yla birlikte Shropshire kırsallarında yaşıyor ve iki yetişkin kızı var. Maximilian Ponder’ın Muteber Beyni yazarın ilk romanı.

     

272,00₺ Normal Fiyat
176,80₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız