top of page
Çocuklar ve Gençler İçin Destanlar Set // (3 Kitap)

Çocuklar ve Gençler İçin Destanlar Set // (3 Kitap)

Stok kodu: 9786055029890

Çocuklar ve Gençler İçin Destanlar

Özel Kutulu 3 Kitaplık Set

 

Dünya üzerinde her toplum zaman içinde kendi tarihini, inançlarını ve değerlerini ele alan sözlü ve yazılı anlatılar yaratmıştır. Bu büyük anlatılar iyi-kötü, doğru-yanlış, cesaret-korku, sevgi-nefret, yaşam-ölüm gibi zıtlıklara dair izler barındırır ve gücünü, kalıcığını bu zıtlıklar arasındaki çekişmelerden alır. Binlerce yıldır okunan, modern edebiyatı derinden etkilemiş destanlar bunların en önemli örnekleridir. Çocuklar ve Gençler İçin Destanlar'da, çocuk ve gençler için uyarlanmış, çizimlerle zenginleştirilmiş destanları okurlarıyla buluşturuyoruz.

 

 

İlyada // Homeros

İlyada’da Yunanistan’dan gelen Akhalarla bugünkü Çanakkale yakınlarında yaşayan Troyalılar arasındaki Troya Savaşı’nın son iki ayı anlatılır. Bir tercih yüzünden başlayan ve on yıl süren bu savaşa tanrılar da sık sık müdahale eder. Kahramanlık, cesaret, yaşamın değeri, savaşın yıkıcılığı üzerine güçlü izler barındıran bu büyük eser yaklaşık üç bin yıl öncesine ait olmasına rağmen hâlâ tüm dünyada okunmaktadır.

 

Odysseia // Homeros

Odysseia, Troya Savaşı’nın kahramanlarından Odysseus’un on yıl süren eve dönüş hikâyesidir. Odysseus, Troya düştükten sonra memleketi İthaka’ya doğru yola çıkar ama bu yolculuk başlı başına bir serüvene dönüşür. Bir deniz tanrıçası tarafından yıllarca alıkonur, efsanevi yaratıklarla mücadele eder ve nihayet evine varır. Ama bu sefer de onun yokluğunu fırsat bilip krallığını ele geçirmek isteyenlerle başa çıkmak zorunda kalır. Zekâsıyla meşhur Odysseus’un hikâyesi yaklaşık üç bin yıldır pek çok esere ilham kaynağı olmuştur.

 

 

Aeneis // Publius Vergilius Maro

Aeneis’te Troya Savaşı’nı sağ salim atlatan Aeneas’ın yurdundan ayrılıp İtalya topraklarına yaptığı yolculuk ve oraya vardıktan sonra Latinlerle girdiği savaş anlatılır. Aeneas Harpyler, Kikloplar ve deniz canavarları gibi efsanevi yaratıklarla karşılaşır, ölüler ülkesine iner ama en büyük mücadeleyi insanlara karşı verecektir. Yunan şair Homeros’un İlyada ve Odysseia’sından bazı mitolojik öğelerin de yer aldığı bu eser aynı zamanda Roma İmparatorluğu’nun temellerinin atılışının destanıdır.

 

 

 • HOMEROS

  Homeros milattan önce 9. yüzyıl civarında İonya’da yaşamış Yunan bir şairdir. Hayatı hakkında pek bilgi bulunmayan Homeros’un İlyada ve Odysseia destanlarını yarattığı kabul edilir. Troya Savaşı’nın son birkaç ayının ve sonrasında büyük savaşçı Odysseus’un yurda dönüş serüveninin anlatıldığı bu iki destan üç bin yıldır okunmakta, Batı edebiyatının kurucu eserleri kabul edilmektedir.

   

  PUBLIUS VERGILIUS MARO

  Vergilius milattan önce 70 yılında dünyaya gelmiş Romalı bir şairdir. Üç büyük eser yaratmıştır. Son eseri Aeneis’te, mitolojik öğelerden yararlanarak Troyalı Aeneas’ın İtalya topraklarına yolculuğunu ve sonrasında yaşanan savaşı anlatır.

   

  ROSA NAVARRO DURÁN

  Rosa Navarro Durán dilbilimcidir ve Barcelona Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünde profesör olarak görev yapmaktadır. Aralarında İlyada, Odysseia, Aeneis, Don Quijote, Romeo ve Juliet’in de bulunduğu pek çok klasiği çocuk ve genç okurlar için uyarlamıştır.

   

  FRANCESC ROVİRA

  Francesc Rovira 1958’de Barcelona’da altı çocuklu bir ailenin dördüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Yetiştiği kalabalık evdeki coşku ve hareketlilik sonraki yıllarda resimlerine yansıdı. Bugüne dek 350’den fazla kitap resimledi.

 • Eser adı: Çocuklar İçin Destanlar: İlyada / Odysseia / Aeneis

  Orijinal dil: İspanyolca

  Yazar adı: Homeros / Vergilius

  Uyarlayan: Rosa Navarro Durán

  Resimleyen: Francesc Rovira

  İspanyolca aslından çeviren: Saliha Nilüfer

  Yayınevi: Kolektif Kitap

  Türü: Çocuk +11

  Kırılımı: Çocuk / Okul Çağı / +11 Yaş Hikaye/Roman

  Katkıda Bulunanlar:

  Yayıma Hazırlayan: Evrim Öncül

  Kapak Tasarımı: Kolektif Tasarım

  Kapak Görseli: Francesc Rovira  

  Cilt Bilgisi: Ciltsiz, özel kutulu

  Kağıt Bilgisi: 90 gr 1. Hamur

  Basım Tarihi: 1. Baskı Ekim 2019

  Basım Bilgisi: 1. Baskı

  Sayfa Sayısı: Üç kitap takım, renkli, resimli

  Kitap Boyutları: 13,5 cm x 19,5 cm

  ISBN No: 978-605-5029-89-0

220,00₺ Normal Fiyat
143,00₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız