top of page
Alfred ve Agatha’nın Maceraları 1: Elster’in On Kuşu // Ana Campoy

Alfred ve Agatha’nın Maceraları 1: Elster’in On Kuşu // Ana Campoy

Stok kodu: 9786058667983

Alfred ve Agatha’nın Maceraları 1 – Elster’in On Kuşu

Ana Campoy

 

Agatha Christie ile Alfred Hitchcock’un çocukluklarını hiç merak ettiniz mi?

Öyleyse polisiye romanlarının kraliçesi Agatha Christie ile gerilim filmlerinin babası Alfred Hitchcock’un çocuk olduklarını hayal edin. Sonra ikisinin karşılaşıp tanıştıklarını, üstüne bir de maceralara atılıp birlikte gizemli olayların arkasında yatan sır perdesini araladıklarını düşünün. Alfred ile Agatha’nın Maceraları sizleri bu müthiş ikilinin soluk kesen serüvenlerine davet ediyor.

 

Serinin ilk kitabında Alfred tüm masumiyetine rağmen babası tarafından karakola teslim edilerek geceyi orada geçirir. Olaylar Londra’nın lüks semtlerinden birinde yaşayan ve köpeği Morritos’la dedektiflik yapan Agatha ile yollarının kesişmesine neden olur. Ancak önlerinde çözülmesi gereken bir gizem vardır, Agatha’nın komşusu Bayan Elster’in mücevherlerle süslü on altın kuşu çalınmıştır. Hırsızlık suçu ile yakalanan adamın hayatını emanet ettiği kişi Agatha, ona bu haberi getirmekle görevlendirdiği kişi ise Alfred olur. Gerçek suçluyu ararken kuşların saldırısına uğrayan, evlere gizlice giren ve aklına bile gelmeyecek maceralara atılan Alfred için aslında tüm bunlar Agatha ile güzel bir dostluğun başlangıcıdır.

 • Ana Campoy, 1979 yılında Madrid’de dünyaya geldi. Kitaplara olan sevgisi çocukluk yaşlarında başladı ve asla onu terk etmedi. Yıllar boyunca tutkulu bir kitap okuru olan yazar, üniversitede Görsel İşitsel İletişim üzerine diploma aldı. Uzun süre gazetelerde, televizyon, sinema ve film endüstrisinde editör, yönetmen ve senaryo yazarı olarak görev alarak kendini geliştirdi. Campoy halen, Alfred ve Agatha’nın Maceraları’nı kaleme almanın yanı sıra yazar ve gazeteci olarak da meslek hayatına devam ediyor.

 • Türkçesi: Nergis Turan

  Türü: Çocuk 9+ / Macera

  Yayıma Hazırlayan: Bilge Ceren Şekerciler

  Kapak Tasarımı: Deniz Akkol

  Cilt Bilgisi: Ciltsiz

  Kâğıt Bilgisi: Kitap Kâğıdı

  Basım Tarihi: Kasım 2012

  Basım Bilgisi: 1. Baskı

  Sayfa Sayısı: 168 s.

  Kitap Boyutları:14,5 cm x 21,5 cm

  ISBN No: 978-605-86679-8-3

  Barkod No: 9786058667983

Diğer Kitaplarımız