top of page
Basit Yaşama Felsefesi // Jérôme Brillaud

Basit Yaşama Felsefesi // Jérôme Brillaud

Stok kodu: 9786256896154

Basit Yaşama Felsefesi

Jérôme Brillaud

 

“Ancak basit yaşam, uyuyan hayalgücünü uyandırabilir; alışkanlıkların gücünü zayıflatabilir. Basit yaşam, her şeyin yaydığı ve her şeyde yankılanan hayatın durgun, dingin sesini dinlemeye istekli olanlara, dünyada var olmaya ilişkin öneriler sunar.”

 

Basit Yaşama Felsefesi antik çağlardan günümüze basitliği bir yaşam biçimi olarak gören ve benimseyen tarihi figürlerin motivasyonlarını ve uygulamalarını anlatırken Henry David Thoreau'dan Steve Jobs'a, Diogenes’den Jean-Jacques Rousseau’ya, Kinikler ve Quakerlardan gönüllü basitlik ve küçülme gibi kavramlara dek bir dizi insanı, uygulamayı ve hareketi bir araya getiriyor.

​​​​​​​

Jérôme Brillaud insanların hemen her şeye sahip olmak istediği, her türlü deneyimi satın almaya gönüllü olduğu fakat yalnız kalmamak, eksilmemek ve elindekileri kaybetmemek için bitmez tükenmez bir çaba gösterdiği eşi benzeri görülmemiş bir karmaşa ve tüketim çağında, okuruna basit yaşama dair son derece yoğun ve kapsamlı bir anlatı sunuyor.

 • Jérôme Brillaud eğitiminin ilk dönemlerini ülkesi Fransa’da tamamladı. Sonra Harvard Üniversitesi’nde Fransız Çalışmaları alanında doktora yapmak üzere ABD’ye gitti. Yardımcı Doçent olarak Indiana Üniversitesi’nde ve sonra Vanderbilt Üniversitesi’nde görev yaptı. 2012 yılında Manchester Üniversitesi Fransız Çalışmaları bölümüne katıldı. Burada on yedinci ve on sekizinci yüzyıl Fransız filozofları ve ahlakçıları üzerine, ayrıca Fransız edebiyatı, hayvan çalışmaları ve tiyatro üzerine dersler verdi.

 • Özgün adı: A Philosophy of Simple Living

  İngilizce Aslından Çeviren: Burcu Tümkaya

  Yayıma Hazırlayan: Çiğdem Şentuğ

  Kapak Tasarımı: Kolektif Tasarım

  Sayfa Düzeni: Semih Büyükkurt

  1. Baskı, Ocak 2024, İstanbul

  ISBN: 978-625-6896-15-4

  200 s. / 2. Hamur / Ciltsiz / 13,5 x 19,5

195,00₺ Normal Fiyat
126,75₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız