top of page
Beyin Fırtınası // David J. Linden

Beyin Fırtınası // David J. Linden

Stok kodu: 9786256896055

Beyin Fırtınası: Kırk Sinirbilimci İnsan Deneyiminin Biyolojik Kökenlerini Keşfediyor

David J. Linden

 

Sinirbilimci David J. Linden öncü beyin araştırmacılarıyla muhabbet edip birlikte çakırkeyif olduktan sonra her birine aynı soruyu sorar: Beynin işleyişi konusunda dünyaya açıklamayı en çok istediğin fikir hangisi? Verdikleri yanıtlar sonunda insan zihni ve onun olanakları hakkındaki bilgimizi genişletmeyi amaçlayan ve popüler bilim denemelerinden oluşan bu eşsiz eser meydana gelir. Uzmanlık alanları arasında insan davranışı, moleküler genetik, evrimsel biyoloji ve karşılaştırmalı anatomi bulunan katılımcılar, kişilikten algıya, öğrenmeye, güzelliğe, sevgiye ve sekse kadar birçok büyüleyici konuyu ele alır.

 

Yaptıkları son deneylerin ayrıntılarına girmez, söyleyeceklerini terimlerle boğmazlar ve gayet net, aydınlatıcı, çoğu zaman da hiç beklenmedik ve sezgiye aykırı yanıtlar verirler. Nihayetinde de bireysel deneyimlerin beynimizin yapısını nasıl dramatik bir şekilde değiştirebildiğini gösterirler.

 

Profesör Linden ve arkadaşları hem bilim meraklılarının hem de profesyonellerin erişilebilir ve keyifli bulacağı büyüleyici ve aydınlatıcı bir derleme ile insan zihninin yapısına ve sinirbilimin son teknoloji dünyasına yeni bir pencere açıyor.

 • David J. Linden Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde sinirbilim profesörüdür. The Accidental Mind, The Compass of Pleasure ve Touch adlı kitapların yazarıdır.

 • Özgün adı: Think Tank: Forty Neuroscientists Explore the Biological Roots of Human Experience

  İngilizce Aslından Çeviren: Barış Gönülşen

  Yayıma Hazırlayan: Adem Beyaz

  Kapak Tasarımı: Kolektif Tasarım

  Sayfa Düzeni: Semih Büyükkurt

  1. Baskı, Mayıs 2023, İstanbul

  ISBN: 978-625-6896-05-5

  352 s. / 2. Hamur / Ciltsiz / 15 x 21,5

334,00₺ Normal Fiyat
217,10₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız