top of page
Bir Kâşifin Felsefesi // Erling Kagge

Bir Kâşifin Felsefesi // Erling Kagge

Stok kodu: 9786256896086

Bir Kâşifin Felsefesi

Erling Kagge

 

Son derece zorlu koşullarda hayatta kalmak, tatmin edici bir yaşam sürmek için öğretilerle doludur. Bunu “Üç Kutba” da (Kuzey Kutbu, Güney Kutbu ve Everest Zirvesi) yürüyerek ulaşan ilk kâşif olan Erling Kagge’den daha iyi kimse bilemez. Kagge son derece akıcı ve samimi bir dille kaleme aldığı kitabı Bir Kâşifin Felsefesi’nde, onu dünyanın ve insan dayanıklılığının sınırlarına götüren keşif gezilerinden edindiği bilgelik ve uzmanlığı okuruyla paylaşıyor.

 

İyimser bir bakış açısı geliştirmekten zihnimizi doğru zamanda kalmaya ikna etmeye, küçük şeylerden zevk almayı öğrenmekten yalnızlığımızla barışmaya kadar türlü meselelerle ilgili deneyimlerini on altı maddede sıraladığı kitabında Erling Kagge, en zorlu koşullarda hayatta kalabilmenin anlamlı bir yaşam sürme konusunda bize ne kadar çok şey öğretebileceğini gözler önüne seriyor.

 • Erling Kagge “Üç Kutba” da (Kuzey Kutbu, Güney Kutbu ve Everest Zirvesi) yürüyerek ulaşan ilk kâşiftir. Kitapları 38 dile çevrilen Kagge aynı zamanda Norveçli bir yayıncıdır. Yürümek, çev. Oğuz Tecimen (Kolektif Kitap, 2023), Gürültü Çağında Sessizlik, çev. Nezihat Bakar Langeland (Alfa, 2020), Az Parayla Büyük Sanat Eserleri Satın Alma Rehberi, çev. Abdullah Yılmaz (Alfa, 2021) eserlerinden bazılarıdır.

 • Özgün adı: Philosophy For Polar Explorers

  İngilizce Aslından Çeviren: Oğuz Tecimen

  Yayıma Hazırlayan: Çiğdem Şentuğ

  Kapak Tasarımı: Kolektif Tasarım

  Sayfa Düzeni: Semih Büyükkurt

  1. Baskı, Ağustos 2023, İstanbul

  ISBN: 978-625-6896-08-6

  160 s. / 2. Hamur / Ciltsiz / 13,5 x 19,5

195,00₺ Normal Fiyat
126,75₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız