top of page
Dünya Masalları Seçkisi Set // (6 Kitap)

Dünya Masalları Seçkisi Set // (6 Kitap)

Stok kodu: 9786052205525

Dünya Masalları Seçkisi

Derleyen: Luigi Dal Cin, Giusi Quarenghi

 

Zamansızdır masallar

Elimizden tutup bizi hayali diyarlarda gezmeye çıkarırlar

Bekler orada gizemli insanlar, efsanevi yaratıklar, sihirli olaylar

Çeşit çeşit renkler, duygular

 

Bu kitap dizisinde dünyanın dört bir yanından en güzel masallar bir araya geldi. Farklı farklı çizerler de hepsini resimledi.

 

Baba Yaga’nın Ormanında: Rusya’dan Masallar

Soğuk Rusya gecelerinde çocukların içini ısıtan masallar anlatılırmış. Bu masallardan bazıları bu kitapta toplanmış. Cadı Baba Yaga, kurbağa prenses, oyuncu ayı, oğlak çocuk ve daha nicesi bakalım neler yapmış?

 

Doğu’dan Bin Bir Masal

Evvel zaman içinde umutsuz bir şah, iyi kalpli bir kız ve yeniden hayal kurmak için bir sürü masal varmış. Bu masallardan bazıları bu kitapta toplanmış. Denizci Sindbad, Ali Baba, konuşan hayvanlar, Alaaddin ve daha nicesi bakalım neler yapmış?

 

Masallara Buyurun: İtalya’dan Sihirli Yiyecekler

Bin bir lezzet diyarı İtalya’nın masalları da birbirinden lezizmiş. Bu masallardan bazıları bu kitapta toplanmış. Tencerecik, sihirli tava, limon kız, pizza seven çocuk ve daha nicesi bakalım neler yapmış?

 

Mukaşi Mukaşi: Evvel Zaman İçinde Japonya’da

Güneşin doğduğu o uzak ülke Japonya’da gizemli ve güçlü varlıkların masalları anlatılırmış. Bu masallardan bazıları bu kitapta toplanmış. Su cini Kappa, parmak ucu boyundaki çocuk, turna kadın, tanuki’yle tilki ve daha nicesi bakalım neler yapmış?

 

Tamtamların Sesi: Afrika’dan On Masal

İnsanlığın beşiği Afrika’da anlatılan masallar çağlar boyunca herkese yol göstermiş. Bu masallardan bazıları bu kitapta toplanmış. Rüzgârın oğlu, tavşanlar, sincaplar, leoparlar, çakallar ve daha nicesi bakalım neler yapmış?

 

Tepeli Akbabanın Kanatları Üstünde: Şili’den Masallar

Doğasıyla göz kamaştıran Şili’de yeryüzünün ve göklerin masalları anlatılırmış. Bu masallardan bazıları bu kitapta toplanmış. Dev yılanlar, ilk çocuk Elal, yürüyen ağaç, beyaz lama, yıldız kızlar ve daha nicesi bakalım neler yapmış?

 • LUIGI DAL CIN

  Luigi Dal Cin, 1966’da Ferrara’da dünyaya geldi. Bugüne kadar yüzden fazla çocuk kitabı kaleme aldı. Macerata Güzel Sanatlar Akademisi’nde yaratıcı yazarlık ve Torino’daki Holden Okulu’nda çocuk kitabı yazma teknikleri üzerine dersler veren yazar, çocuk edebiyatına katkılarından dolayı ondan fazla ulusal ödüle layık görüldü.

   

  GIUSI QUARENGHI

  Giusi Quarenghi, 1951’de Sottochiesa’da dünyaya geldi. Küçüklüğünden beri öykülere tutkun olan yazar hem çocuklar hem de yetişkinler için kısa öykü, senaryo, şiir ve romanlar kaleme aldı, pek çok mit ve masalı uyarlardı.

 • Orijinal dil: İtalyanca

  Derleyen: Luigi Dal Cin, Giusi Quarenghi

  İtalyanca aslından çeviren: Leyla Tonguç Basmacı

  Katkıda Bulunanlar:

  Yayıma Hazırlayan: Evrim Öncül

  Kapak Tasarımı: Kolektif Tasarım

  Cilt Bilgisi: Ciltsiz, özel kutulu

  Kağıt Bilgisi: 110 Gr. 1. Hamur

  Basım Tarihi: 1. Baskı Ekim 2019

  Basım Bilgisi: 1. Baskı

  Sayfa Sayısı: Altı kitap takım, renkli, resimli

  Kitap Boyutları: 24 cm x 33,5 cm

  ISBN No: 978-605-2205-52-5

990,00₺ Normal Fiyat
643,50₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız