top of page
Durdurulamayan İnsanlık Cilt 2 // Yuval Noah Harari

Durdurulamayan İnsanlık Cilt 2 // Yuval Noah Harari

Stok kodu: 9786256896109

Durdurulamayan İnsanlık Cilt-II

Dünya Neden Adil Değil?

Yuval Noah Harari

 

HER ŞEY NEDEN BU KADAR ADALETSİZ?

 

Tarih kitapları krallar, kraliçeler ve komutanların hikâyeleriyle dolu. Peki tüm bu insanlar nereden çıktı? Bazı insanlar saraylarda yaşayıp herkese emirler yağdırırken bazılarının niçin o sarayları temizlemek ve emirlere itaat etmek zorunda olduğunu merak ettiniz mi hiç?

 

Sapiens kitabıyla tüm dünyada satış rekorları kıran tarihçi yazar Yuval Noah Harari genç okurlara yönelik serisinin ikinci kitabında on bin yıl önce gerçekleşen devrimin bugün bile hayatımızı nasıl etkilediğini anlatıyor. Her şeyin hangi noktada yanlış gitmeye başladığını ama hatalarımızı düzeltmek için hâlâ şansımız olduğunu gösteriyor.

 

Buğday yetiştirmeye dair masum bir çabanın kıtlıklara, açlığa ve savaşlara nasıl yol açtığını keşfediyoruz. Eski çağların dâhilerinin yazıyı nasıl bulduğunu ve neden vergi ödemek zorunda olduğumuzu öğreniyoruz. İki geveze iskeletle, altın küpeli timsahla ve milyonlarca mutsuz tavukla tanışıyoruz. Ayrıca insanların bitki ve hayvanları kontrol etmeyi öğrenmesinin, bizi nasıl birbirimizi kontrol etmeye yönelttiğini anlıyoruz.

 

Durdurulamayan İnsanlık: Dünya Neden Adil Değil büyük bir şeffaflık ve mizahla harmanlanan gerçek bir hikâye. Dünyamızın nasıl şekillendiğini, neden bazı insanların her şeyi varken diğerlerinin hiçbir şeyi olmadığını merak edenler için destansı bir macera.

 • YUVAL NOAH HARARI

  Tarihçi ve filozof Prof. Yuval Noah Harari 1976’da Hayfa’da doğdu. Doktorasını 2002’de Oxford Üniversitesi’nde tamamlayan Harari, Kudüs İbrani Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi, Tarih Bölümü’nde öğretim görevlisidir. Sapiens: İnsan Türünün Kısa bir Tarihi, Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi ve 21. Yüzyıl için 21 Ders kitapları 60 dile çevrildi ve 27,5 milyondan fazla sattı.

 • Özgün Adı: Unstoppable Us: Why The World Isn’t Fair (Vol 2)

  İngilizce Aslından Çeviren: Çiğdem Şentuğ

  Yayıma Hazırlayan: Cihan Kara

  Resimleyen: Ricard Zaplana Ruiz

  Kapak tasarımı: Kolektif Tasarım

  Grafik Uygulama: Semih Büyükkurt

  1. Baskı, Eylül 2023

  ISBN: 978-625-6896-10-9

  168 s. / 1. Hamur 80 gr. / Amerikan cilt - iplik dikiş - renkli / 16 x 23 cm

395,00₺ Normal Fiyat
256,75₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız