top of page
Edgar ve Allan Poe’nun Gizemli Serüvenleri Set // (3 Kitap)

Edgar ve Allan Poe’nun Gizemli Serüvenleri Set // (3 Kitap)

Stok kodu: 9786052205570

Edgar ve Allan Poe’nun Gizemli Serüvenleri (3'lü Set)

Gordon McAlpine

 

Edgar ve Allan Poe’nun Gizemli Serüvenleri 1: Hikâye Başlıyor

 

Birbirinin eşi iki kişi, hem dışları bir, hem içleri,
Okuyabilirler birbirlerinin zihinlerini,

Zalim eşek şakalarıyla efsane ikili.

Adamın biri ikizlerin anne babasının peşindeydi,

Aynı kişi onları takip ediyor şimdi.

 

Mizah, gizem, kuantum, komik kurabiye falları, şifreli mesajlarla dolu Edgar ve Allan Poe'nun Gizemli Serüvenleri'ne Hoş Geldiniz!

 

Poe ikizleri, çok sevdikleri kedileri Roderick Usher kaçırılıp evden uzaklara götürülünce, amca ve yengeleriyle birlikte yollara düşerler. Yolculukları sırasında karmaşanın, gizemin ve pek tabii ki soruların ardı arkası kesilmez: İkizler birbirlerinin akıllarını nasıl okuyor? Onlara yol gösteren tuhaf mesajları kim gönderiyor? Öbür Dünya’dan onlarla iletişime geçen Edgar Allan Poe’nun ta kendisi mi? Neden çılgın bir bilimci Poe ailesini yıllardır izliyor?

 

Edgar ve Allan Poe’nun Gizemli Serüvenleri  2: Tüyler Ürperten Bir Gece Yarısı

 

Birbirinin eşi iki kişi, hem dışları bir, hem içleri,

Okuyabilirler birbirlerinin zihinlerini...

 

Edgar ve Allan Poe kardeşlerin mizah, gizem, kuantum, komik kurabiye falları, şifreli mesajlarla dolu yepyeni serüvenine hoş geldiniz!

 

 

Edgar ve Allan, kendilerini çılgın bir deney için kullanmak isteyen baş düşmanları Profesör Perry’i zekice planlarıyla alt ettikten sonra bütün ülkede ünlü olurlar. Büyük-büyük-büyük-büyük amcaları Edgar Allan Poe’nun hayatı üzerine çekilecek filmde kedileri Roderick Usher ile birlikte rol almak üzere New Orleans’a giderler. Ancak orada da hayatları tehlikededir, çünkü şimdi başka birileri peşlerindedir. Acaba Poe Kardeşler filmdeki rol arkadaşları Em ve Milly Dickinson ikizleri, öbür dünyada yaşayan ataları ve yeni tanıştıkları hayaletlerin yardımlarıyla yeni düşmanlarını yenebilecekler midir?

 

Edgar ve Allan Poe’nun Gizemli Serüvenleri  3: Kedi ve Sarkaç

 

Birbirinin eşi iki kişi, hem dışları bir, hem içleri,

Okuyabilirler birbirlerinin zihinlerini...

 

Mizah, gizem, kuantum, komik kurabiye falları, şifreli mesajlarla dolu Edgar ve Allan Poe'nun Gizemli Serüvenleri heyecanlı ve eğlenceli bir macerayla sona eriyor!

 

Perry ailesinin kötü kalpli üyelerini alt edip işleri yoluna koyan afacan ikizlerimiz Edgar ve Allan, hiç beklemedikleri bir düşmanın tuzağına düşerler. Hayatları büyük tehlike altındadır. Acaba ortak işleyen keskin zekaları, Öbür Dünya’da yaşayan amcaları, kedileri Roderick ve arkadaşları sayesinde bu hain plandan sağ salim kurtulabilecekler midir?

 • GORDON MCALPINE

  Gordon McAlpine, ilk kez çocuklar için yazıyor. Daha önce yetişkinlere pek çok roman yazıp, kitaplarında büyülü gerçekçiliğe ve gizemli konulara yer vermiş. South California’da eşiyle beraber  yaşıyor. Poe ikizleri hakkında daha fazla bilgi için www.The-poes.net, yazar hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorsanız da  www.gordonmcalpine.net sitelerini ziyaret edebilirsiniz. 

   

  SAM  ZUPPARDI

  Sam  Zuppardi, okulda ders çalışması gerekirken resim yapardı. Şimdi İngiltere’de hayalet yürüyüşleri için çok iyi bir şehir olan York’ta yaşıyor. Bir de The Nowhere Box adında resimli bir kitabı  bulunuyor. Daha fazla bilgi için www.samzuppardi.com sitesini gezebilirsiniz.

 • Özgün adı: The Misadventures of Edgar & Allan Poe
  Yazar adı: Gordon McAlpine
  Resimleyen: Sam Zuppardi
  Çeviren: Bilge Ceren Şekerciler, Nurcan Başer
  Türü: Çocuk 9+ / Macera
  Katkıda bulunanlar: 
  Yayına hazırlayan: Evrim Öncül
  Kapak tasarımı: Kolektif Tasarım
  Cilt bilgisi: Ciltsiz, özel kutulu
  Kağıt bilgisi: Kitap Kağıdı
  Basım tarihi: 1. Baskı Şubat 2020 
  Basım bilgisi: 1. Baskı
  Sayfa sayısı: üç kitap takım, resimli
  Kitap boyutları: 13,5 cm x 19,5 cm
  ISBN No: 978-605-2205-57-0

450,00₺ Normal Fiyat
292,50₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız