top of page
Gıdaların Beyniniz Üzerindeki Etkisi // Uma Naidoo

Gıdaların Beyniniz Üzerindeki Etkisi // Uma Naidoo

Stok kodu: 9786256896208

Gıdaların Beyniniz Üzerindeki Etkisi

Depresyon, Kaygı, TSSB, OKB, DEHB ve Diğer Hastalıklarla Mücadelede Gıdaların Şaşırtıcı Rolü Üzerine Bir Rehber

Uma Naidoo

 

Her gün kızartma yiyorsanız haftada bire indirin. Haftada bir yiyorsanız ayda bire indirmeye çalışın. Hiç kızartma yemiyorsanız zaten mutluluğa doğru yol alıyorsunuz demektir!

 

Harvardlı psikiyatrist Uma Naidoo üniversite sırasında, derslerin yoğunluğundan ve stresinden uzaklaşabilmek için yemek yapmaya başladı. Psikoloji eğitimiyle birlikte mutfak sanatları onun vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Beslenme uzmanı da olmasının ardından, kendisine gelen kaygı bozukluğu, depresyon ve travma sonrası stres bozukluğu yaşayan; obsesif kompulsif bozukluktan mustarip ve diğer psikolojik rahatsızlıklarla mücadele eden pek çok danışanının beslenme rejimlerini düzenleyerek onlara yardım etti.


Gıdaların Beyniniz Üzerindeki Etkisi’nde Uma Naidoo, sağlıklı yiyecekler tüketmenin, nitelikli ve lezzetli yemekler yapmanın psikolojik rahatsızlıklarla mücadele etmedeki önemi üzerinde duruyor. Kaygı hastaları hangi gıdalardan kaçınmalı? Depresyondan kurtulmak için neler tüketilmeli? Dikkat eksikliği ve hiperaktiviteyi azaltmak için neler yapılmalı? Şekerli içecekler, kızartmalar, fastfood tarzı beslenme tüm bu hastalıkları nasıl etkiliyor?


Uma Naidoo birbirinden güzel yemek tarifleriyle sağlığa giden yolun kapısını bu kitapta aralıyor.

 •  

 • Özgün adı: Your Brain On Food: An Indispensable Guide to the Surprising Foods that Fight Depression, Anxiety, PTSD, OCD, ADHD and More
  Özgün dilinden çeviren: Leyla Tonguç Basmacı
  Yayıma hazırlayan: Damla Yıldırım
  Kapak tasarımı: Kolektif Tasarım
  Sayfa düzeni: Semih Büyükkurt
  Cilt bilgisi: Ciltsiz
  Kağıt bilgisi: Kitap kağıdı
  Basım tarihi: 1. Baskı Haziran 2024
  Basım bilgisi: 1. Baskı
  Sayfa sayısı: 400 s.
  Kitap boyutları: 13,5 cm x 19,5 cm
  ISBN No: 978-625-6896-20-8

350,00₺ Normal Fiyat
227,50₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız