top of page
Sapiens: Grafik Tarih 1 // Yuval Noah Harari

Sapiens: Grafik Tarih 1 // Yuval Noah Harari

Stok kodu: 9786052205693

Grafik Tarih I

İnsan Türünün Doğuşu

Yuval Noah Harari

 

Tüm dünyada milyonlarla buluşan Sapiens’in yazarı Yuval Noah Harari, insanlık tarihini geniş bir okur kitlesinin zevkle okuyacağı yepyeni bir formatta sunuyor.

 

Dört ciltlik serinin birinci cildi olan İnsan Türünün Doğuşu, diğer hayvanlardan pek de farkı olmayan bir tür olarak ortaya çıkan Sapiens’in tüm dünyayı dönüştürebilecek gücü nasıl elde ettiğini renkli kahramanlar ve mizah dolu hikâyeler eşliğinde anlatıyor.

 

İnsan evriminin bir survivor yarışması, Sapiens’in yarattığı ekolojik felaketin bir dedektiflik hikâyesi olarak aktarıldığı bu nefes kesici yolculuk, müthiş çizimler ve yaratıcı anlatılarla biyoloji ve tarihin insanlığı nasıl şekillendirdiğini, bilişsel devrimle gelişen kurmaca becerisinin insanlara kazandırdığı ölçüsüz gücü ve bu gücün yıkıcı etkilerini ortaya koyuyor.

 

Farklı bilim dallarının yaklaşımlarını anlaşılır ve eğlenceli bir anlatıyla aktaran bu çalışma, bugün karşı karşıya olduğumuz çetin sorunların kaynağına ışık tutarken insanlık tarihini keyifle okunan sürükleyici bir maceraya dönüştürüyor.

 

 “Serinin bu ilgi çekici ilk kitabı insan evriminin çoğunlukla yanlış anlaşılan yönlerine (örneğin 50 bin yıl öncesine kadar en az ayrı altı insan türünün yaşadığına) ışık tutarken, insanlığın gezegendeki rolüne ilişkin çetrefilli varoluşsal sorulara da açıklık getiriyor. Bilim tutkunu gençler kadar yetişkin felsefeciler de bu zekice tasarlanmış kıpır kıpır anlatıyı sevecekler.”

Publishers Weekly

“Hem oyuncu hem de provokatif… Harari grafik formatta uzman yapımcılarla işbirliği içinde akademik çalışmalarına renk ve hayat katmış…Evrim ve insan gelişiminin sonuçlarına dair heyecan dolu, aydınlatıcı bir yolculuk.”

Kirkus Reviews

 • YUVAL NOAH HARARI

  Tarihçi ve filozof Prof. Yuval Noah Harari 1976’da Hayfa’da doğdu. Doktorasını 2002’de Oxford Üniversitesi’nde tamamlayan Harari, Kudüs İbrani Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi, Tarih Bölümü’nde öğretim görevlisidir. Sapiens: İnsan Türünün Kısa bir Tarihi, Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi ve 21. Yüzyıl için 21 Ders kitapları 60 dile çevrildi ve 27,5 milyondan fazla sattı.

  DAVID VANDERMEULEN

  David Vandermeulen, Belçikalı yazar ve çizer. Brüksel merkezli underground çizgi roman sahnesi “bande dessinée”nin üyesi. 2005’te gerçekçi stilde hazırladığı tarihi grafik roman Fritz Haber’i yayımladı. Belçikalı yayınevi Le Lombard için ürettiği grafik roman serisi La Petite Bédéthèque des Savoirs [Minik Grafik Bilgi Kütüphanesi] bilimsel grafik roman uzmanı olarak ün kazanmasını sağladı.

  DANIEL CASANAVE

  Daniel Casanave, Fransız sanatçı, Reims’ta yaşıyor. Çizim, sahne tasarımı, grafik roman, duruşmalarda mahkeme çizerliği gibi farklı alanlarda çalışıyor. 2001’den bu yana grafik roman alanında ürün veren sanatçı, edebiyat şaheserlerini ve tanınmış isimlerin biyografilerini çizgi romana uyarlamaya odaklanıyor. Önde gelen Fransız çizimli dergilerinden La Revue Dessinée’nin yayımcılarından olan Casanove, Fransız astrofizikçi Hubert Reeves’le birlikte dört grafik roman üretti.

 • Özgün Adı: Sapiens: A Graphic History.The Birth of Humankind

  İngilizce Aslından Çeviren: Deniz Ekin

  Yayıma Hazırlayan: A. Müge Çavdar

  Son Okuma: Cihan Kara

  Uyarlayan ve Eşyazar: David Vandermeulen

  Uyarlayan ve Resimleyen: Daniel Casanave

  Kapak tasarımı: Harold Peiffer

  Kapak görseli: Daniel Casanave

  Grafik Uygulama: Semih Büyükkurt

  1. Baskı, Aralık 2020

  ISBN: 978-605-2205-69-3

  248 s. / 1. Hamur / Amerikan cilt - iplik dikiş / 19,5 x 26,5 cm

495,00₺ Normal Fiyat
321,75₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız