top of page
Değişim Kolektifi 1: Hayali Sınırlar // Xiuhtezcatl Martinez

Değişim Kolektifi 1: Hayali Sınırlar // Xiuhtezcatl Martinez

Stok kodu: 9786052205754

Hayali Sınırlar

Xiuhtezcatl Martinez

Russell Mendel’in Katkılarıyla

 

“Değişim Kolektifi” dizisinin yazarları genç aktivistler ve sanatçılar. Dizinin birinci kitabı Hayali Sınırlar’ın yazarı Xiuhtezcatl Martinez de Yerli bir iklim aktivisti ve hip-hop sanatçısı. Yıllardır iklim hareketleri içerisinde aktif olarak yer alıyor. Bu kitapta iklim krizinin göz ardı edilemez bir mesele olduğunu, bu meseleden hepimizin sorumlu olduğunu anlatıyor ve bizi değişim için adım atmaya çağırıyor.

 

“Bu kitabı okumak pek zamanınız almayacak ama okuduktan sonra aklınızdan ve kalbinizden uzun süre çıkmayacak, belki de bu dünyayı daha iyi sürdürebilmek için yapıcı, gelişen bir hareketin parçası olmanıza vesile olacak.

Bill McKibben, çevre aktivisti, Doğanın Sonu kitabının yazarı, gazeteci

 

“İklim değişikliği hakkında taptaze bir bakış açısıyla yazılmış umut dolu bir kitap.”

Kirkus Reviews

 

“İklim krizini ele alış biçimlerimizi değiştirecek ve bu sayede ona nasıl çözümler getirebileceğimize ışık tutacak ilham verici bir hikâye.”

Van Jones

 

“Martinez güncel meseleleri konu alan içeriğiyle anlamlı ve içten bir eylem çağrısında bulunuyor. Okul ve kamu kütüphanelerinde bulunması gereken bir kitap.”

School Library Journal

 • XIUHTEZCATL MARTINEZ

  Xiuhtezcatl Martinez Yerli bir iklim aktivisti ve hip-hop sanatçısıdır. Yeryüzü Muhafızları’nın [Earth Guardians] gençlik kolu başkanlığını yapmaktadır. On yılı aşkın bir süredir küresel gençlik çevre hareketlerinin ön cephelerinde yer almaktadır. Çalışmaları PBS, National Geographic, Rolling Stone, The Guardian, Vogue, The Daily Show, Nickelodeon, Comedy Central, CNN, HBO gibi medya platformlarında yer almıştır. İlk hip-hop albümü “Break Free”yi 2018 yılında çıkarmıştır.

  ASHLEY LUKASHEVSKY

  Ashley Lukashevsky Honolulu, Hawaiili çizer ve görsel sanatçı. Şu anda çalışmalarına Los Angeles’da devam ediyor; Broadly, The Washington Post, Planned Parenthood, Girls Who Code, Brooklyn Magazine, ACLU, Air Jordan gibi markalarla çalışıyor. Sanatını ırkçı, göçmen karşıtı politikalar benimseyen baskıcı sistemler karşısında toplumsal hareketleri güçlendirecek bir araç olarak görüyor.

 • Özgün adı: Imaginary Borders

  İngilizce Aslından Çeviren: Elvin Vural

  Yayıma Hazırlayan: Eda Çaça

  Son Okuma: M. Gökhan Aslan

  Kapak Tasarımı: Ashley Lukashevsky

  Kapak Uygulama: Deniz Akkol

  Sayfa Düzeni: Semih Büyükkurt

  1. Baskı, Şubat 2021

  ISBN:  978-605-2205-75-4

  70 s. / 2. Hamur / Ciltsiz / 13,5 x 19,5

100,00₺ Normal Fiyat
65,00₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız