top of page
Karamel 3: Karamel Çılgınlığı // Judy Blume

Karamel 3: Karamel Çılgınlığı // Judy Blume

Stok kodu: 9786052205723

Karamel Dizisi III:

Karamel Çılgınlığı

Judy Blume

 

Peter’i canından bezdiren kardeşi Karamel bu kez de Peter’in baş düşmanı Sheila Tubman’la evlenmeye karar veriyor. Bu da yetmezmiş gibi Peter ailece yaz tatilini geçirecekleri evi Sheila ve ailesiyle paylaşacaklarını öğreniyor! İki geniş aile ve birbirinden renkli komşularla müthiş bir tatil macerası Peter’i bekliyor.

 

Dünyaca ünlü ödüllü yazar Judy Blume’un klasikleşmiş Karamel dizisinin üçüncü kitabı Karamel Çılgınlığı’nda Peter ailesi, komşuları ve dostlarıyla unutulmaz bir yaz tatili geçiriyor.

 

Karamel Dizisi 

Judy Blume

-8 yaş ve üzeri-

 

Judy Blume’un ilki 70’lerde çıkan ve yoğun ilgi üzerine onar yıl arayla yayımlanmaya devam eden “Karamel” dizisi tüm dünyada milyonlar satmış, yirmiden fazla dile çevrilmiş, okurları tarafından yıllar geçse de okunmaya devam etmiştir.

 

Kendisi de eğitim okumuş, kendi çağına göre son derece açık fikirli bir çocuk eğitimi anlayışı geliştiren yazar, Karamel karakterini kendi oğlundan esinlenerek yaratmış, küçüklüğünde oğlu da uçuk kaçık, yadırganan bir çocukmuş, hatta sağlığından şüphe edenler bile olmuş. Yazar aldırış etmeden oğlunun yaratıcılığını desteklemeye devam etmiş. Kitapları da bunu yansıtmaktadır.

 

“Çocukların ne düşündüğünü çok iyi bilen ve onu son derece samimi ve komik bir dille aktarabilen muhteşem bir yazar.”

—The New York Times

“Judy Blume gibi çocuk dünyasını çok iyi anlayan ve bu anlayışı mizahla birleştiren yetenekli bir yazarı takip etmek büyük zevk.”

—Publishers Weekly

“Hayatın -komik ya da üzücü- ince ayrıntılarını gören bir yazar.”

—Booklist

 • JUDY BLUME

  Judy Blume 1938 New Jersey doğumlu. New York Üniversitesi’nde eğitim bilimleri öğrenimini 1961’de taamamladı. 70’li yıllarda yazdığı çocuk ve ilkgençlik kitaplarıyla ün kazandı. Aile içi çatışmalar, zorbalık, beden imgesi, cinsellik gibi karmaşık konuları ele alması nedeniyle tartışma yaratan kitaplarının ABD’de çeşitli eyaletlerde yasaklanmasıyla Sansüre Karşı Ulusal Koalisyon ile işbirliği yaparak ülkenin önde gelen düşünce özgürlüğü savunucularından biri haline geldi. Kitapları New York Times çok satanlar listesine girdi, otuz iki dile çevrildi ve dünyada seksen beş milyonun üzerinde satıldı. Yüze yakın ödüle layık görülen yazar 2000’de Library of Congress Yaşayan Efsaneler Onur Ödülü, 2004’te National Book Foundation Ulusal Edebiyata Üstün Katkı Madalyası aldı.

  ALİ ÇETİNKAYA

  Ali Çetinkaya 1986’da İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nü bitirdi. Şu sıralar Dalyan’daki atölyesinde resim, illüstrasyon ve çizgi roman çalışmalarına devam ediyor.

 • Özgün adı: Fudge-a-Mania

  İngilizce Aslından Çeviren: Canan Bolel

  Yayıma Hazırlayan: A. Müge Çavdar

  Kapak Görseli: Ali Çetinkaya

  Kapak Tasarımı: Deniz Akkol

  Sayfa Düzeni: Semih Büyükkurt

  1. Baskı, Şubat 2021

  ISBN: 978-605-2205-72-3

  163 s. / 2. Hamur / Ciltsiz / 13,5 x 19,5

132,00₺ Normal Fiyat
85,80₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız