top of page
Modern Dünyaya Yön Veren 50 Düşünür // Stephen Trombley

Modern Dünyaya Yön Veren 50 Düşünür // Stephen Trombley

Stok kodu: 9786056355936

Modern Dünyaya Yön Veren 50 Düşünür

Stephen Trombley

 

Modern Dünyaya Yön Veren 50 Düşünür insanlığın dünyayı daha doğru bir bakışla görmesini sağlayan önemli filozofları bir arada sunarak, düşünce tarihinin bütünlüklü bir haritasını çıkarıyor.

 

Kant’ı kavramak, yirminci yüzyıl Sovyet sosyalizminin Hegel ve Marx’tan gelen düşünce çizgisini takip etmek, Varoluşçuluğun nasıl farklı biçimlerde tezahür ettiğini görmek ya da Foucault, Lacan ve Derrida’nın fikirlerindeki kilit noktalara tekrar tekrar bakmak isteyen okurlar için bir başucu kitabı...

 

Modern Dünyaya Yön Veren 50 Düşünür, yaşadığımız çağı derinlemesine etkileyen filozofların, siyaset ve toplum kuramcıları ile biliminsanlarının eserlerini, yaşamlarını ve etkileşim noktalarını temel alarak, Aydınlanma’dan günümüze modern düşüncenin kısa bir tarihini sunuyor.

 

Kant, Hegel ve Alman idealistleri; Bentham, Mill ve faydacılar; Saussure'ün göstergebilim kuramı; toplum kuramcıları Weber ve Durkheim; yirminci yüzyıl fenomenolojisinin kurucusu Husserl; analitik felsefenin önde gelen isimleri Russell ve Wittgenstein; felsefeci, tarihçi ve siyaset kuramcısı Marx; evrim kuramını ortaya atan Darwin; psikanalizin babası Freud; post-yapısalcı Barthes; kuramsal fizikçi Einstein ve daha fazlası...

 • Stephen Trombley, 1954 yılında New York’ta dünyaya geldi. Aynı zamanda Emmy Ödüllü bir film yapımcısı olan yazarın diğer kitapları arasında A Short History of Western Thought [Batı Düşüncesinin Kısa Tarihi], The Execution Protokol[İdam Protokolü] ve Virginia Woolf and Her Doctors [Virginia Woolf ve Doktorları] yer alır.

   

   

 • Türkçesi: Gonca Gülbey

  Türü: Felsefe

  Yayıma Hazırlayan: Murat Oğurlu

  Redaksiyon: Eda Çaça

  Son Okuma: Yusuf Zeybekoğlu

  Kapak Tasarımı: Deniz Akkol

  Cilt Bilgisi: Ciltsiz

  Kağıt Bilgisi: Kitap Kâğıdı

  Basım Tarihi: 1. Baskı Şubat 2013

  Basım Bilgisi: 5. Baskı Kasım 2016

  Sayfa Sayısı: 400 s.

  Kitap Boyutları: 15 cm x 21,5 cm

  ISBN No: 978-605-63559-3-6

  Barkod No: 9786056355936

Diğer Kitaplarımız