top of page
Değişim Kolektifi 2: Plastik Kriziyle Mücadele Etmek // Hannah Testa

Değişim Kolektifi 2: Plastik Kriziyle Mücadele Etmek // Hannah Testa

Stok kodu: 9786052205761

Plastik Kriziyle Mücadele Etmek

Hannah Testa

 

“Değişim Kolektifi” dizisinin yazarları genç aktivistler ve sanatçılar. Dizinin ikinci kitabı Plastik Kriziyle Mücadele Etmek’in yazarı Hannah Testa okyanuslarımızdaki yaşamı, dolayısıyla tüm gezegenimizi tehdit eden tek kullanımlık plastiklerin daha az tüketilmesi için birçok başarılı girişime imza attı. Bu kitapta kendi çalışmalarıyla birlikte hem plastik kirliliğinin yarattığı krizin sebeplerini ve boyutunu anlatıyor hem de bu krizle hep birlikte mücadele ederken her birimizin gündelik hayatında uygulayabileceği çözüm önerileri getiriyor.

 

Plastik Kriziyle Mücadele Etmek kitabı, tek kullanımlık plastikleri ortadan kaldıracak küresel hareketin parçası olma çağrısı yapıyor.”

Booklist


“Hannah Testa’nın kısa ve öz, ilham verici hikâyesi gençleri değişim için ses çıkarmaya teşvik edecek.”

Kirkus Reviews
 

Plastik Kriziyle Mücadele Etmek kitabı değişim yaratan bu parlak genç aktivistin elinden çıkma çarpıcı ve ilham verici bir metin. Plastik kirliliğini çözmek için bir araya gelme zamanı geldi.”

Ed Begley Jr., aktör ve çevre aktivisti

 • HANNAH TESTA

  Hannah Testa sürdürülebilirliğin savunucusu, gezegeni korumak amacıyla ortaya çıkan Hannah4Change’in kurucusudur. Politikacılar ve sivil toplum kuruluşlarıyla geliştirdiği işbirlikleri sayesinde plastik kullanımını azaltacak önemli kararlara imza atılmasını sağlamıştır.

  ASHLEY LUKASHEVSKY

  Ashley Lukashevsky Honolulu, Hawaiili çizer ve görsel sanatçı. Şu anda çalışmalarına Los Angeles’da devam ediyor; Broadly, The Washington Post, Planned Parenthood, Girls Who Code, Brooklyn Magazine, ACLU, Air Jordan gibi markalarla çalışıyor. Sanatını ırkçı, göçmen karşıtı politikalar benimseyen baskıcı sistemler karşısında toplumsal hareketleri güçlendirecek bir araç olarak görüyor.

 • Özgün adı: Taking on the Plastic Crisis

  İngilizce Aslından Çeviren: Batuhan Görgülü

  Yayıma Hazırlayan: Eda Çaça

  Son Okuma: M. Gökhan Aslan

  Kapak Tasarımı: Ashley Lukashevsky

  Kapak Uygulama: Deniz Akkol

  Sayfa Düzeni: Semih Büyükkurt

  1. Baskı, Şubat 2021

  ISBN:  978-605-2205-76-1

  62 s.  / 2. Hamur / Ciltsiz / 13,5 x 19,5

100,00₺ Normal Fiyat
65,00₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız