top of page
Sapiens: Grafik Tarih 2 // Yuval Noah Harari

Sapiens: Grafik Tarih 2 // Yuval Noah Harari

Stok kodu: 9786052205907

Grafik Tarih II

Uygarlığın Sütunları

Yuval Noah Harari

 

Tüm dünyada milyonlarla buluşan Sapiens’in yazarı Yuval Noah Harari, insanlık tarihini geniş bir okur kitlesinin zevkle okuyacağı yepyeni bir formatta sunuyor.

 

Dört ciltlik serinin ikinci cildi Uygarlığın Sütunları, avcı-toplayıcı Sapiens’in daha fazla güvence ve üretkenlik peşinde koşarken yerleşik düzene nasıl geçtiğini ve tohumunu ektiği ilk buğdayla birlikte kendisini sonu gelmez çatışmalar, salgınlar ve eşitsizlikler döngüsüne nasıl mahkûm ettiğini anlatıyor. Serinin ilk kitabında tanıştığımız kahramanlar bu kez tarihteki en köklü adımlardan Tarım Devrimi’nin etkilerini eğlenceli hikâyelerle gözler önüne seriyor.

 

Elindekinden daha fazlasına sahip olmak isteyen ilk yerleşimciler, evcilleştirdikleri ilk bitki ve hayvanlarla, kendilerine ayırdıkları ilk toprak parçasıyla, inandıkları ilk din ve koydukları ilk toplumsal kurallarla fark etmeden dünya tarihini şekillendiren en büyük kısırdöngüleri yaratıyor. 

 

İnsanlık tarihinin dönüm noktalarını farklı disiplinlerin penceresinden son derece keyifli bir üslupla anlatan Harari bu kitapta, medeniyetlerin kuruluşunda kilit rol oynayan ama bir yandan da ırklar ve cinsiyetler arasındaki eşitsizlikleri körükleyen kurmaca hikâyelerin, mantıkdışı toplumsal hiyerarşilerin ve hayali düzenlerin foyasını meydana çıkarıyor.

 • YUVAL NOAH HARARI

  Tarihçi ve filozof Prof. Yuval Noah Harari 1976’da Hayfa’da doğdu. Doktorasını 2002’de Oxford Üniversitesi’nde tamamlayan Harari, Kudüs İbrani Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi, Tarih Bölümü’nde öğretim görevlisidir. Sapiens: İnsan Türünün Kısa bir Tarihi, Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi ve 21. Yüzyıl için 21 Ders kitapları 60 dile çevrildi ve 27,5 milyondan fazla sattı.

  DAVID VANDERMEULEN

  David Vandermeulen, Belçikalı yazar ve çizer. Brüksel merkezli underground çizgi roman sahnesi “bande dessinée”nin üyesi. 2005’te gerçekçi stilde hazırladığı tarihi grafik roman Fritz Haber’i yayımladı. Belçikalı yayınevi Le Lombard için ürettiği grafik roman serisi La Petite Bédéthèque des Savoirs [Minik Grafik Bilgi Kütüphanesi] bilimsel grafik roman uzmanı olarak ün kazanmasını sağladı.

  DANIEL CASANAVE

  Daniel Casanave, Fransız sanatçı, Reims’ta yaşıyor. Çizim, sahne tasarımı, grafik roman, duruşmalarda mahkeme çizerliği gibi farklı alanlarda çalışıyor. 2001’den bu yana grafik roman alanında ürün veren sanatçı, edebiyat şaheserlerini ve tanınmış isimlerin biyografilerini çizgi romana uyarlamaya odaklanıyor. Önde gelen Fransız çizimli dergilerinden La Revue Dessinée’nin yayımcılarından olan Casanove, Fransız astrofizikçi Hubert Reeves’le birlikte dört grafik roman üretti.

 • Özgün Adı: Sapiens: A Graphic History. The Pillars of Civilizations

  İngilizce Aslından Çeviren: Deniz Ekin

  Yayıma Hazırlayan: Çiğdem Şentuğ

  Son Okuma: Cihan Kara

  Uyarlayan ve Eşyazar: David Vandermeulen

  Uyarlayan ve Resimleyen: Daniel Casanave

  Kapak tasarımı: Harold Peiffer

  Kapak görseli: Daniel Casanave

  Grafik Uygulama: Semih Büyükkurt

  1. Baskı, Mart 2022

  ISBN: 978-605-2205-90-7

  256 s. / 1. Hamur / Amerikan cilt - iplik dikiş / 19,5 x 26,5 cm

495,00₺ Normal Fiyat
321,75₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız