top of page
Yeni Bir Bakışla: Deleuze // Damian Sutton, David Martin-Jones

Yeni Bir Bakışla: Deleuze // Damian Sutton, David Martin-Jones

Stok kodu: 9786058611993

Yeni Bir Bakışla: Deleuze

Damian Sutton, David Martin-Jones

 

“Deleuze’ün çalışması inşası süren bir diyalog, fikirlerin sürekli yeniden çerçevelendiği, yeniden sınandığı ve yeni baştan sorgulandığı bir tartışma olarak felsefeye inancın ifadesidir.”

 

Yeni Bir Bakışla Deleuze, Deleuze düşüncesinin çok katmanlı gövdesini açığa çıkarmak için basit çözümlere başvurmaktan uzak duruyor; bunun yerine söz konusu katmanların sanat, film, TV dizileri ve hatta bilgisayar oyunlarına, yani yeni dünyayı çevreleyen mekanizmalara verdiği cevapları yorumluyor.

 

Damian Sutton ve David Martin-Jones’un Eternal Sunshine of the Spotless Mind’dan The Cell’e, Pac Man’den Lost’a, Doctor Who’dan Kafka okumasına kadar birçok farklı örnek üzerinden Deleuze’ün yersiz yurtsuzlaştırma, köksap, oluş, süre gibi  temel kavramlarını ele alma biçimleri sayesinde “Deleuzecü siyaset diye bir şey var mıdır?” sorusu da yeniden canlanıyor.

 

Birbirinden çok farklı disiplinler bağlamında sürekli yeniden ele alınması gereken Deleuze düşüncesi, bilhassa görsel sanatlardaki yansımaları açısından kültür eleştirisini mümkün kılan yorumlama biçiminin bir örneği olarak karşımıza çıkıyor.

 

“Çağdaş Düşünürlere Yeni Bir Bakış” serisi büyük düşünürlerin fikirlerini, görsel sanatlar, filmler, televizyon programları, mimarlık, moda ve hatta bilgisayar oyunlarından örneklerle gözler önüne seriyor...

 • Damian Sutton

  Glasgow School of Art’ta dersler vermektedir, The State of the Real: Aesthetics in the Digital Age kitabının editörlerinden biridir.

   

  David Martin-Jones

  David Martin-Jones St Andrews Üniversitesi Film Çalışmaları Bölümü’nde ders vermektedir. Deleuze, Cinema and National Identity adlı bir kitabı vardır.

 • Türkçesi: Yetkin Başkavak, Murat Özbank

  Türü: Felsefe / Sanat Felsefesi

  Yayıma Hazırlayan: Eda Çaça

  Kapak Tasarımı: Deniz Akkol

  Cilt Bilgisi: Ciltsiz

  Kağıt Bilgisi: Kitap Kâğıdı

  Basım Tarihi: 1. Baskı Ocak 2014

  Basım Bilgisi: 2. Baskı Kasım 2016

  Sayfa Sayısı: 152 s.

  Kitap Boyutları: 13,5x19,5 cm

  ISBN No: 978-605-8611-99-3

  Barkod No: 9786058611993

160,00₺ Normal Fiyat
104,00₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız