top of page
Patikalar Üzerine // Robert Moor

Patikalar Üzerine // Robert Moor

Stok kodu: 9786055029869

Patikalar Üzerine, Bir Keşif

Robert Moor

 

“Seni o yere tekrar bağlayacak ve onu senin kılacak bir hikâye her zaman vardır.”

 

Gazeteci Robert Moor hevesin deneyime, merakın bilgeliğe, dünyanın iddiasının dünyayı anlamaya adım adım dönüştüğü bilgi dolu bir yürüyüşe çıkarıyor okuru. Görünmez karınca patikalarından kıtaları bağlayan yürüyüş yollarına, otobanlardan internet ağlarına çok farklı şekillerde patikalar inşa ettiğimizi ve bunların dünyayı anlamamıza nasıl yardımcı olduğunu anlatıyor.
 

Robert Moor bizzat yürüdüğü patikaların tarihöncesinden kalma izlerini incelerken insanlığın kadim sorularında, tıpkı bir yolu şekillendiren izler gibi birikmiş cevapları hatırlatıyor: Düzen kaostan nasıl çıktı? Hayvanların denizden karaya sürünerek çıkmaya başladıkları yolculukları bir kıtadan diğerine uzanacak genişliğe nasıl ulaştı? İnsanın doğa ve teknolojiyle ilişkisi bizi çevreleyen dünyayı ​nasıl şekillendirdi? Ve son olarak her birimiz kendi yaşam patikalarımızı nasıl seçeriz?

 

"Yabana ilişkin rastladığım en kısa ve öz tanım bu: ben olmayan. Orada, kendi imgemiz içinde yeniden şekillendirmemiş olduğumuz o tek yerde, çok derin ve kadim bir bilgelik biçimi bulunabilir. Albert Camus ‘Bütün güzelliğin kalbinde insandışı bir şey yatar,’ diye yazmıştı. Bu insandışı yüreği yalnızca aşinalığın pembe gözlükleri indiğinde görürüz.”

 • Robert Moor Harper’s, n+1, New Yorker ve GQ dergilerinde yazıları yayımlanmıştır. Çevre Gazeteciliği alanında Middlebury Bursu’nu alan Moor kurmacadışı yazıları için birçok ödül kazanmıştır.

   

  Ödüller

  National Outdoor ve Pacific Northwest Ödüllerini aldı.

  BC National Kurmacadışı Ödülleri Finalisti

   

  The Boston Globe, The Seattle Times, Amazon, National Post, New York, The Telegraph, Booklist, The Guardian Bookshop ve Waterston tarafından basıldığı 2016 yılının (tüm kategoriler ya da bazı kategorilerde) en iyi kitabı olarak seçildi.

350,00₺ Normal Fiyat
227,50₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız