top of page
Dünyayı Değiştiren 100 Fikir // Jheni Osman

Dünyayı Değiştiren 100 Fikir // Jheni Osman

Stok kodu: 9786058667976

Dünyayı Değiştiren 100 Fikir

Jheni Osman

 

İnsanlık tarihini şekillendiren sadece bir avuç büyük fikir!

 

Bu kitapla Brain Cox, Richard Dawkins, Patrick Moore ve Marcus du Sautoy gibi günümüzün en zeki ve başarılı biliminsanları, mühendisleri ve girişimcilerinin seçtiği, hayatımızı kökten değiştiren yaratıcı kuramları ve buluşları keşfedeceğiniz keyifli bir yolculuğa çıkacaksınız.

 

Dünyamızı değiştiren ve yaşadığımız hayatı daha anlaşılır hale getiren 100 büyük keşif, icat ve kuramı okurken, sizler de insanlık tarihini, Dünya’mızı ve Evren’i yeniden keşfedeceksiniz.

 

Bu kitabı okuduktan sonra dünyayı değiştiren en büyük fikrin ne olduğuna siz karar verin!

 

Büyük Patlama - Doğal Seleksiyon - Yuvarlak Dünya - Antimadde - Kuantum Teorisi - Mikropların keşfi - Balta Teleskop - Pil - Elektrik - Plastik - Mikroskop - Antibiyotikler - Doğum kontrolü - Klonlama - Röntgen makinesi - Olasılık hesaplama - Tekerlek - Vidalar - Fotoğraf Makinesi - Telefon - Mikroçip - Bilgisayar -

İnternet ve sosyal ağlar...

 

Bilimin çapraşık yollarında bir rehber kitap!

 

BBC Books ve BBC Focus tarafından hazırlanmıştır.

  • En karışık bilimsel konuları bile uzman olmayanlar için anlaşılır ve zevkli hale getiren bilim muhabiri Jheni Osman’ın ilk kitabı “Dünyayı Değiştiren 100 Fikir” BBC Books tarafından yayınlandı. Karayiplerde geçirdiği çocukluk yıllarında doğal ve vahşi hayatı tanımaya ve sevmeye başladı. Yolculuk etmeyi tutkulu bir şekilde seven Osman, İstanbul da dahil olmak üzere dünyanın pek çok yerinde yaşadı. Sırt çantasıyla seyahat etti, doğal hayatın korunması projelerine katıldı ve profesyonel tenis oyuncusu olarak uluslararası alanda yıllarca Britanya’yı temsil etti ve Nike için modellik yaptı. Ayrıca geçtiğimiz yıl Mont Blanc’ı tırmandı, bir sonraki büyük hedefi ise Pasifik’te balina köpekbalıklarıyla yüzmek. Doğa bilimlerini, vahşi hayatı, dünyayı dolaşmayı, dalmayı ve tenisi seven yazar ayrıca Fransız, Türk ve Karayip kültürlerine ilgi duyuyor.

     

380,00₺ Normal Fiyat
247,00₺İndirimli Fiyat

Diğer Kitaplarımız